Chłodzenie do E6850 (nie do OC)

(M Gaszka) #1

Witam ponownie :lol: Za jakiś czas zmienię boxowe chłodzenie na swoim E6850, chłodzi dobrze szczerze mówiąc, ale jest najgłośniejsze z całego mojego kompa. No i tutaj pojawia się pytanie: jakie warto wybrać? Cena nie ma większego znaczenia, mógłbym sobie nawet kupić Scythe Ninja Copper, tylko ono jest wielkie jak przystanek autobusowy i waży 1130g :expressionless: Nie chcę takiego słonia. Szukam czegoś w miarę lekkiego (mam obawy przed montażem takiego ciężkiego kloca), przyzwoitych rozmiarów (o tym jeszcze za chwilę), cichego, chłodzącego przynajmniej tak dobrze jak boxowe (to chyba nie będzie trudne) i najwazniejsze - dającego się zamontować na mojej płycie. Mam Gigabyte GA-P35-DS4 Rev. 2.0 - radiatory chipsetu mogą przeszkadzać co nie co. Proc nie jest i nie będzie kręcony. Myślałem o Scythe Katana 2 lub Asus Triton 70. Na innym forum polecono mi Thermalright Ultima 90i + jakiś wentyl do tego (myślałem o Noiseblocker lub Noctua z naciskiem na to drugie). Wydaje mi się to niezłą propozycją. Polecono mi też pasty Zalman ZM STG1 lub OCZ Freeze.

Jakieś inne propozycje chłodzenia lub pasty? Czekam :wink: Z góry dzięki za pomoc.

(kukacz) #2

Co do tego chłodzenia z Scythe nie bój się, mam zamontowane Scythe Ninja i nie dość że procek z 1,8 na 2,8 GHz podkręcony to odłączony wentylator z tego kloca bo na temp. i tak wpływu nie miał, także tego Scythe polecam. Co do pasty Zalmana - to dobry wybór, też jej używam.

(piotrekplay) #3

jak cena nie ma znaczenia to bierz Thermalrigh Ultra 120 extreme + wentylator 12cm (np. Fander FX-12 / Enermax Warp 120mm / Nanoxia 120mm / Scythe S-Flex / X-Thermal BTF 120 pro - dla fanów ciszy absolutnej)

pasta - ze swojej strony poleciłbym Noctua NT-H1

będzie na pewno wydajniej od ciężkich kloców od scythe i nie ma obaw przy przenoszeniu kompa.