Chłodzenie do E7200

najpierw pokaż mi zestaw Pentagram Karakorum HP-120 + pasta chłodząca za mniej niż 80zł (proszę o linki)

no i jeśli ktoś chce robić ostre/extremalne OC to przyda mu się takie chłodzenie za 170zł (np. ThermalLight), bo różnica temperatur będzie już spora :slight_smile:

No możliwe. Chociaż z doświadczenia wiem że Karakorum jest dobry i do mocnego o/c :slight_smile: Ale czy takiego żeby wydusić 6 poty z procka to nie wiem czy by się sprawdził. Lecz nie możesz zapomnieć również o dobrej paście chłodzącej :slight_smile: Coby temperatura była nieco niższa :stuck_out_tongue:

Gruchacz a czy ja napisałem że razem z pastą Karakorum jest w granicach 80 zł ? Nie wydaje mi się. A dobra pasta to koszt w granicach 20 - 30 zł :slight_smile:

Goodprogram jeszcze lepiej :slight_smile: Dziękuję za poprawienie.

Arctic Silver5 = 13,-

sory nie doczytałem :slight_smile:

wszystko zależy od funduszów, jeśli 170 zł to brać ThermalRight Ultra 120EXtreme, jeśli 140zł to brać Scythe Mugen, a jeśli 80zł to Karakorum :slight_smile:

bierz karakorum. ten procek nie wydziela ogromnych ilosci ciepla. do 3.5 ghz spokojnie wystarczy karakorum. nie przeplacaj. do tego dobra pasta zalman stg-1 lub arctic cooling mx-2 i po klopocie;]

Obecnie mam 3.5GHz na BOXie i chcem kupić jakiś dobry bo będe wyciskał z niego ostatnie poty.

A i dodam, że temperatury rdzeni w stresie przekraczają 80*C.

no właśnie czyli trochę za dużo :slight_smile:

jeśli chcesz wycisnąć z niego ostatnie poty (np. może 4GhZ lub troszkę więcej) to bierz

ThermalRight Ultra 120EXtreme za 173zł (z apollo.pl najtańszy)

i wtedy kręć ile wlezie :slight_smile:

Ale tak dokońca to ja niewiem ile jest. W evereście podaje 90*C, a w real temp właśnie 80*C.

Temperaturki oczywiście w stresie Orthosem. Chodzi o temp. rdzeni.

W dniu 28.06.2008 , o godzinie 10:20 został dopisany post przez adam749

To nie brać tego Geminii?? Zastanawiam się nad ThermalRight Ultra 120 Extreme + jakiś dobry wiatrak + pasta oczywiście. Co byście polecali??

Zamierzam kupić tego (odbiór osobisty. Nie będe płacił za wysyłke :stuck_out_tongue: )

http://www.ceneo.pl/763701 - Thermaltake Big Typhoon 120VX - 120zł

Thermaltake Big Typhoon 120VX

ten możesz sobie darować jeego kopią (równie udaną z wyjątkiem sposobu montażu jest sporo tańszy Pentagram Freezone HP-120 AlCu.

Ale już chyba wybrałem ThermalRight Ultra 120 Extreme + jakiś dobry wiatrak + pasta oczywiście. Co byście polecali??

Zamierzam kupić tego (odbiór osobisty. Nie będe płacił za wysyłke :stuck_out_tongue: )

rewelacja, dać więcej kasy za coś co jest gorsze/porównywalne z chłodzeniem o 50zł (mam na myśli Karakorum)

Gruchacz chyba gorąca tam u was w Szkocji co? Jak może być Thermalright Ultra-120 eXtreme jest gorszy od Karakoum jest gorszy tylko qw relacji cena/wydajność, biorąc pod uwagę tylko wydajność Karokoum przegrywa.

Wiatraki to chyba biorę Acutake 120. A jaką paste wsiąść?? Czy ta co w zestawie jest wystarczy??

raczej nie.

arctic silver5 // zalman stg 1

Może być taki coolerek??

Moze byc. Tu masz taniej

http://allegro.pl/item387825986_acutake … niej_.html

tylko sie spiesz :stuck_out_tongue:

Ale mi chodzi o wiatrak z sygnałem PWM, czy lepiej brać bez PWM??

tak, bardzo dobry (cichy+wydajny) :slight_smile:

Dobra zamówiłem acutake bez PWM :stuck_out_tongue: