Chłodzenie do GeForce 7300 GT

Witam. Karta graficzna GeForce 7300 GT strasznie mi się grzeje. Podczas grania w Call of Juarez skacze mi nawet do 70 stopni Celsjusza.

Proszę polećcie mi jakieś chłodzenie do niej. Najlepiej jak byłby to jakiś niewielki radiator bo Scythe Infinity zajmuje całe miejsce :smiley:

Kaski tak do 40 zł lub więcej ale niezbyt dużo :wink:

Zgóry Dzięki :slight_smile:

http://allegro.pl/item192622578_pentagr … ajny_.html

1159483232968425.jpg

Witam. Mój wentylator jest skierowane w dół do karty graficznej. Czy może być tak jak na zdjęciu obok? Nie zwiększy się temperatura procka? Bo jak bym zamontował w ten sposób mógłbym wcisnąć sobie pentagram który polecił Tobi. I jeszcze jedno pytanie. Na płycie są dwa miejsca na kartę. Obecnie mam na tym niebieskim, czy mogę ją podłączyć na czarne wejście?

sprobuj i sprawdź jak się będzie się przedstawiała temperatura.

To najlepszy sposób.

IMO ten sposób co na obrazku jest OK, gdyż ciepłe powietrze jest wyrzucane poza obudowę… ale jeżeli masz zasilacz z wentylatorem u dołu to w przypadku jak masz teraz jest ono jeszcze wyciągane wentylem zasilacza.

Możesz śmiało kombinować z wiatrakiem.

Nie dowiesz się w 100% do póki nie sprawdzisz sam :wink:

Właśnie próbowałem zmienić wentylator tak jak jest na obrazku i okazało się, że radiator jest dużo węższy w tym miejscu i nie można go zahaczyć :-x . ( może źle radiator jest założony, ale nie chce mi się wykręcać całej płyty żeby go poprawić bo jeszcze coś zepsuje :stuck_out_tongue: ). Mam zasilacz Chiefteca z wentylatorem tak jak napisał CyraX_X.

Czy mogę przełożyć kartę z tego niebieskiego portu na czarny?

2x PCI-E (16x, 4x/2x)

1x PCI-E (1x)

3x PCI

Wydaję mi się, że tak ale wole się spytać :slight_smile:

Masz wentyl proca na górze, zasilacza na dole? Przecież wtedy went proca nie ma z czego ciągnąć, zasilacz wyciąga powietrze. Z wyglądu wygląda jak by było można zmieniać miejse wentyla.

Prędkość spadnie, i może komp się nie odpali.

Z tym 1kg złomem od japońców same problemy.

Nie! Mówiłem już, że wentylator skierowany jest ku karcie graficznej. Co do zmiany to próbowałem i mi nie wyszło, jest co najmniej o 1,5 cm węższy. (Mam Scythe Ininity bo tak doradzili mi na tym forum :wink: , a na zdjęciu jest jak się nie myślę Scythe Ninja).

i oczywiście wentylator dmucha w Scythe a nie wysysa z niego powietrze.

można temu zaradzić kupując szerszy wiatraczek ale nie wiem czy jest sens pakowania kasy. Jak wolisz. Miał byś wtedy 1 ssący a 2 tłoczący na Scythe. Jak temperatura procka jest w normie to raczej nie warto, chyba że będziesz kręcił ostro.

1 port x 16 a drugi x4/x2 :clever: to wydajność grafiki może spaść. Ale spróbuj - nie wybuchnie. najwyżej zacznie komp piszczeć sygnalizując błąd grafiki :wink:

Witam. Co do tej grafiki to znalazłem coś takiego http://www.cooling.pl/product_info.php?products_id=1192. Bardzo by mi to chłodzenie odpowiadało ponieważ nie chcę kombinować z kartą :stuck_out_tongue: (jeszcze coś zepsuje :mrgreen: )

Są podobne wentylatory do tego, czy tylko ten GT-F1?

Jak to się sprawuje? ( Na necie czytałem że bardzo dobrze ale wole zapytać) :slight_smile:

nie wiem co w nim cudownego…

taniej dać dodatkowy nawiew na kartę 120mm wentylatorem i regulatorem obrotów…

Zaczepy zrobić samemu.

To może zmienić chłodzenie karty? jakiej firmy jest ?

http://www.purepc.pl/node/1258?pageNo=ALL

Cudowne jest w nim to, że jest zamontowany pod kartą graficzną. Jak już wspominałem ma Scythe Infinity wentylem skierowanym na dół (do karty graficznej) i mam nie wiele miejsca (jakieś 3,5 cm).

Czy ten GT-F1 dałby radę??

Karta 7300 GT. Nie montowałem na niej żadnego chłodzenia. Jest tylko fabryczny radiator.

aha czyli to jakiś wynalazek w stylu gigabyte lub asus z pasywnym chłodzeniem ?

Jak wyżej - taniej by było pod grafiką dać 120mm+regulator i samemu zamocować ale jak Cię stać na to chłodzenie to możesz brać :wink: bo rozumiem że nie chcesz zdemontować oryginalnego i kupić inne.

Jak masz kartę na DDR czy DDR2 to się nawet w nią nie opłaca inwestować :stuck_out_tongue: a jak DDR3 to po wymianie chłodzenia podkręcić obowiązkowo rdzeń i pamięć.