Chłodzenie GPU


(Sceri) #1

Witam.

Czy ktoś z was używa, używał lub może mi poradzić coś na temat chłodzenia Zalman ZM-80D-HP ??

Posiadam Sapphire Radeon X1650Pro z GDDR3 na złączu APG. Zalman powinien raczej pasować, ale jak przedstawia się sytuacja z jego wydajnością??

Planuję kożystać w trybie pasywnym ale gdyby nastąpiła potrzeba OC to czy mogę użyć jakiegoś innego wiatraczka aniżeli Zalman ZM-OP1 który jest głośny (33dB) ??

pozdrawiam


(system) #2

Zapomnij o tym chlodzeniu badziew

http://www.cooling.pl/product_info.php? ... ts_id=1569

nie podlanczajac wentyla,przy OC WLACZYC

http://www.cooling.pl/product_info.php? ... cts_id=659

pamietaj o dobrym przeplywie powietrza w budzie przy pasywnym na grafie

BIEZ OPCJA 1 WENTYL PODLACZ POD 5V NIESLYSZALNY


(Sceri) #3

W obudownie mam 3 wiatraczki o średnicy 8cm każdy. Dwa wdmuchujące, jeden na boku obudowy w strone plyty głównej nieco poniżej grafiki a drugi z tyłu obudowy, pod zasilaczem na wysokości karty graficznej. Trzeci jest na górnej części obudowy i wyciąga nagrzane powietrze poza obudowe...


(Zbych ) #4

http://sklep.benchmark.pl/pelny_38251.html może lepiej ten nie wiem czemu ktoś napisał 38db ale ja to mam i jest naprawde cicho nawet na pełnych obrotach jest niesłyszalny(prawie) bez oc można ustawić mniejsze obroty (posiada rególator w komplecie) i nic nie słychać pozatym radiator ładnie zachodzi aż na pamiątki przez co one są również chłodzone (dodatkowe radiatorki na pamiątki również w komplecie)


(system) #5

Revoltec

wiele wydajniejszy i nadodatek tanszy

ten zalmanik pasywnie niepociognol mojego 7600GT po oc a Revoltec

(Evercool bardzo podobna konstrujcja jak nie identyczna ta posiadam)ciagnie spokojnie.


(Michal Kolatek) #6

125 zł

Pastę kup lepszą zwykle do chłodzenia dają kiepski sylikon, Arctic Silver 5 (12 zł 3.5g), lub Ceramique (2.5g 10 zł), Zalman STG1 (3g 30 zł).