Chłodzenie HDD - o ile spadają Wam temperatury?


(Sasquatch) #1

Sposobów na chłodzenie HDD jest kilka. Proszę o opinie z własnego doświadczenia o ile Wam spadły temperatury i przy zastosowaniu jakiego chłodzenia. (Chcę schłodzić dysk ale nie wiem na razie jakim sposobem - ponieważ może się nie opłacać jeśli schłodzi mi tylko o parę stopni).


(M Kupczynas) #2

Ja od spodu miałem przyczepiony na sznurek wiatrak AC i temp. z ok. 45*C spadła na ok. 22-25*C :).


(Remix) #3

Witam!

Mam obudowę Chieftec BigTower i HDD są w tunelach, w których można montować wiatraki 80mm... po zamontowaniu takiego (dwa dyski są - jeden nad drugim z małym odstępem) temperatura obu wygląda tak:

zima:

temperatury.png


(system) #4

tak też można ale ile ta obudowa kosztowała ??

ja mam obudowę tracera ma ona z produ 12cm wentylator na wysokości dysku twardego i dysk ma max 35 C dobre bo wcześniej miał 50 C w starej obudwie :slight_smile: dobry sposób to hłodzenie małymi wentylatorkami sprzedają takie na allegro są bez wentylatorów http://allegro.pl/item193612404_chlodzenie_pentagram_freezone_hp_silent_hdd.html#photo


(piotrun 1) #5

Witam.

U mnie temperatura na dysku Samsung SP2504C 250GB 8MB SATA2 7200rpm dochodziła do 45-50 stopni więc zastosowałem podwieszane chłodzenie tj. http://www.hipermax.pl/product_info.php ... cts_id=605

Niestety cena nie jest zbyt atrakcyjna ale się opłacało temp. dysku spadła do 27-29 stopni a w stresie dochodzi maksymalnie do 35 stopni :slight_smile: .

Obawiałem się także że będzie trochę chałasować , ale nie jest źle :smiley: .


(Szymon Stępniewski) #6

Witam !

U mnie tak samo jak u kolegów powyżej. Mam na wysokości dysku twardego wiatrak. Efekt: w starej obudowie ten sam dysk miał 47 stopni Celcjusza a w nowej 16 stopni Celcjusza :wink:


(Remix) #7

Witam!

http://angela.pl/index.php?action=Towar ... at=1&cat2=

Mam taką samą, tylko wersja bez tej klapki (oczywiście kupiłem bez zasilacza).


(Draakus) #8

http://allegro.pl/item193612404_chlodze ... html#photo

Zdzierstwo.

http://www.hipermax.pl/product_info.php ... cts_id=605

Lepsze chłodzenie i jeszcze tańsze. Jak ktoś jest majsterkowiczem może sobie sam zrobić takie chłodzenie z jednego 80 mm lub 92 mm wiatraczka i deseczki, taniej będzie a przede wszystkim satysfakcja z własnej pracy.

Osobiście przymierzam się do wykręcenia dziury z przodu budy i zamontowania tam AC 80 mm TC mimo że mój WD 400JB mam w "idle" mało bo 35 stopni w stresie 45-48 (mało bo tylko jeden wentyl chłodzący budę AC 80mmx45mm 2000rpm).