Chłodzenie i moding XBOXA


(Piecu92) #1

Siemka ! Mam XBOXA 360 niestety ze starszym typem procesora, który się po prostu grzeje.Nie wiem co zrobić. Czy zastosować dodatkowe wiatraki w obudowie, czy co ? I w ogóle gdzie je podłączyć ? Jak tam molexa prawie nie uświadczę ?


(Pax555) #2

kup intercoller do xboxa360 i powinno pomóc konsoli by się nie przegrzewała, wyciąga on ciepło znajdujące się w środku konsoli i chłodzi ją


(Piecu92) #3

Podobno intercoller robi więcej złego niż dobrego. Krążą słuchy, że niektórym po zakupie tego czegoś pokazuje się ROD


(Scobel) #4

Nie opłaca się instalować dodatkowego chłodzenie ... Nie wiele to zmienia a tak jak u mego sąsiada najpierw po 3 dniach pojawiły się RED DIODY ... więc poszedł na serwis od MS ... Wrócił chodził 1 miesiąc i dostał BANA na SIEĆ ... Już nie pamiętam dokładnie ale chodziło o "RZEKOMĄ ingerencje/modyfikację sprzętu" ... Odwoływał się itp itd ... i gdyby nie to że kupił XBox360 i chłodzenie w tym samym sklepie to by mu koleś nie wymienił go na nowy, co i tak trwało 2 tygodnie ...

Wszystko działo się w Irlandii ...

A o ile dobrze pamiętam MS jako dowód podał chyba większy pobór mocy ... czy coś takiego ... :slight_smile: I że to dowód modyfikacji :smiley:


(Piecu92) #5

A może coś w środku zrobić ? Założyć inny radiator czy dodać jakiś wentylator na gpu/cpu ??


(Pax555) #6

jak w środku coś zmienisz to tym bardziej dostaniesz bana na XBOX Live, więc w środku najlepiej wszystko zostawić.

Jak kiedyś czytałem to koleś dodał sobie diodę w środku konsoli a obudowę miał przezroczystą i gdy wszedł w XBOX Live to dostał bana ;/ bo najpierw sprawdza sprzęt, później firmware, a na końcu dopiero pobiera dane konta

co do tego intercoolera to sam go microsoft produkował z powodu, że konsole się psuły gdyż były mocno przegrzane.To trochę bezsensu go wydawać i dawać bany użytkownikom ;/


(kwasna pikla) #7

czytałem ze zmiana lub/i dodanie wentylatora wewnątrz urządzenia może się skończyć BANEM od MS jedyne co pozostaje to coś z zewnętrznych źródeł zasilania :wink:


(Mattixxxl) #8

Hmm takie małe pytanie poza konkursem jaki monitor lepszy jest do xbox-a 360 19 cali panoramiczny czy 22 calowy również panorama?

Konsole bede miec we wtorek i narazie podlacze go do zwykłego SDTV a za około 2 max 3 tygodnie chce kupić kabel VGA i LCD tylko nie wiem w jakim rozmiarze.

Chce by pasy były małe lub skalowanie obrazu nie za mocne :slight_smile:


(Scobel) #9

Oczywiście 22 cale z HD Ready, a jeszcze lepiej HD Full 24 cale ... Polecam iiYame :slight_smile:


(Rastko1) #10

Na twoim miejscu sprzedałbym tą konsole i kupił 65nm-trową :wink:


(Piecu92) #11

I tak mam już bana na Live po poprzednim użytkowniku. Czyli co zmiana pasty termoprzewodzącej, dodanie wiatraczka i zmiana radiatora na miedziany i powinno być git ?