Chlodzenie karty graficznej


(Zerka95) #1

Witam!

Jestem posiadaczem straej dobrej karty Gigabyte GeForce 7300GT 256MB. Jest ona chlodzona pasywnie. Srednio mi sie to podoba ale przynajmniej jestcicha. Lecz jest problemik. KIedy sobie tak dobrzez pogram w Call of Duty 4 to grafika ma az 80 stopni a w spoczynku okolo 50. To mi sie tez srednio podoba. Lecz wynalazlem rzecz na allegro do chlodzenia karty graficznej i prosze wypowiedzcie sie czy warto wchodzic w to ustrojstwo :

http://www.allegro.pl/item547201460_cic ... ower5.html

http://www.allegro.pl/item555481704_chl ... gw_fv.html

Prosilbym tez podanie kilku propozycji zestawow chlodzacych na procesor ALE takie zebym mogl go bezposrednio wlozyc w miejsce starego zestawu bez wyciagania plyty glownej. Dziekuje


(Rivon) #2

Na kartę możesz zamontować sam cooler np. Aerocool Turbine 1000 koszt ok. 30zł

Na procesor - Karakorum, lub Alpaya jeśli masz mało miejsca. Koszt do 100zł.


(Zerka95) #3

Ale ten cooler jak podczepic ??


(Kabuto1378) #4

Nie cooler bo cooler oznacza cały zestaw chłodzący (radiator+wentylator). Jak założyć wentyla na radiator? bardzo prosto za pomocą opasek zaciskowych, sznurków, drucików tak by strumień powietrza wiewał na radiator a następnie podłączyć zasilanie od wentyla do płyty głównej lub za pomocą odpowiedniej przejściówki od złącza molex zasilacza. Wentyl ma się stykać z radiatorem najlepiej nad miejscem gdzie jest procesor graficzny.