Chlodzenie karty graficznej

Witam!

Jestem posiadaczem straej dobrej karty Gigabyte GeForce 7300GT 256MB. Jest ona chlodzona pasywnie. Srednio mi sie to podoba ale przynajmniej jestcicha. Lecz jest problemik. KIedy sobie tak dobrzez pogram w Call of Duty 4 to grafika ma az 80 stopni a w spoczynku okolo 50. To mi sie tez srednio podoba. Lecz wynalazlem rzecz na allegro do chlodzenia karty graficznej i prosze wypowiedzcie sie czy warto wchodzic w to ustrojstwo :

http://www.allegro.pl/item547201460_cic … ower5.html

http://www.allegro.pl/item555481704_chl … gw_fv.html

Prosilbym tez podanie kilku propozycji zestawow chlodzacych na procesor ALE takie zebym mogl go bezposrednio wlozyc w miejsce starego zestawu bez wyciagania plyty glownej. Dziekuje

Na kartę możesz zamontować sam cooler np. Aerocool Turbine 1000 koszt ok. 30zł

Na procesor - Karakorum, lub Alpaya jeśli masz mało miejsca. Koszt do 100zł.

Ale ten cooler jak podczepic ??

Nie cooler bo cooler oznacza cały zestaw chłodzący (radiator+wentylator). Jak założyć wentyla na radiator? bardzo prosto za pomocą opasek zaciskowych, sznurków, drucików tak by strumień powietrza wiewał na radiator a następnie podłączyć zasilanie od wentyla do płyty głównej lub za pomocą odpowiedniej przejściówki od złącza molex zasilacza. Wentyl ma się stykać z radiatorem najlepiej nad miejscem gdzie jest procesor graficzny.