Chłodzenie komputera w upały

2354b83b8536fcc4m.jpg

Tak wygląda aktualnie moje chłodzenie. W ten sposób na procesorze mam 28 stopni (Athlon 3000+@2GHz). Jest to wentylator od mikrofalówki :mrgreen: trochę głośny (10 000 obrotów na minute) :mrgreen: . Polecacie coś zmienić w jego umieszczeniu?

Zachęcam do wklejania swoich systemów chłodzenia :slight_smile:

pewnie tak wieje, ze do krzesla przypinasz sie pasami, a krzesło na wkretach w podloge wkrecone :smiley:

hehe no aż tak źle nie jest. :wink: Niezły, przyjemny chłód na nogach…

Uważaj, żeby Ci wentylator nie odleciał.

Miałem kiedyś podobny, to się wypiął…

… zastałem go wbitego w kaseton w suficie ;]

moje chlodzenie na lato :slight_smile:

chlodzenie3xv.jpg

jak na luzie, to na luzie :stuck_out_tongue:

ja dmucham do środka powietrze przez stację dyskietek :roll: :wink:

Ja narazie mam standard, ale niedługo planuje jakiś do środka(normalny) i taki większy ale to wiecie przenośny do prądziku i z boku :stuck_out_tongue:

ja mam taki stary wiatraczek, który w razie potrzeby stawiam koło kompa i go włączam :smiley: zawsze pomoga :stuck_out_tongue:

ja zdejmuję obudowę - jedną blachę - i stawiam taki duż wentylator :mrgreen:

A ja nie potrzebuję **dodatkowego** chłodzenia do procesora, bo nawet w upale mam w cieniu 38-40 stopni, a w słoncu 50-52 stopnie (100% zużycia przez 30 minut lub więcej).

PS.

Przypominam tylko że mój procek jest kręcony z 3000+(1,8 Ghz) do 4200+ (2,53 Ghz) i tak chodzi cały czas :smiley: :smiley: :smiley:

A wentylator boxowy od procesora :smiley:

Love AMD :smiley:

Ja mam zdjętą blachę i styknie. Temperatura leci w dół o jakieś 10 st. C

No, zapomniałem dodać że u mnie obudowa jest zawsze otwarta :smiley:

a u mnie buda szczelnie zamknięta. Ale mam zamontowane 2 dodatkowe wentyle jeden z przodu wdmuchujący zimne powietrze i jeden z tyłu wysysający ciepłe no i jeden na proca .

8835f77e6e044d91m.jpg

amatorstwo, zmien tasmy na kable, to przeplyw bedziesz mial lepszy :wink:

ja mojego blaszaka do lodówki schowam :stuck_out_tongue:

ja narazie nic nie robie… :slight_smile: patrze tylko jak w ciagu dnia mi temp. podskoczyla z 32 do 40 stopni bez stresu :smiley: ( jeszcze miesiac temu przy przegladaniu netu 28-29)

Niezłe kombinowanie. Chcesz mieć ekstra chłodzenie ? Polecam blok wodny…

Ja tak samo :mrgreen: :mrgreen:

Ja tam mam 1 wentyl i styka a w lato obok kompa stawiam wiatrak i jest OK i mi chłodno i komputerowi :):slight_smile:

Na czym to ma polegać bo nie rozumiem ??