Chłodzenie komputera w upały

Ja mam jeden wentylatro i jakoś wystarcza!! A w lato jak już powiedzieli koledzy, zdejmuje jedną blache od obudowy w stawiam koło niego taki duzy wentylator i

:wink:

chrucik ,

To jest tasma

zdj281cie0051cs.jpg

a to kable

zdj281cie0062uj.jpg

Widzisz roznice ?

Zdjecia z mojego komputera :

topic ,

nei mam sie czym chwalic standardowe chlodzenie, 0 bajerow :

no przecież taśmy na kable nie zamienie bo chyba nie ma zamienników :?

chrucik ,

troche weny tworczej i zrobisz to bez problemu :smiley:

taśma ma 80 żył i co ja mam zamieniać na przewody ?? Jakoś nie bardzo :smiley:

Ja sobie sciognołem boczną blachę i temp spadła o kilka stopni :smiley:

Ale myślę nad jakimś mocniejszym chłodzeniem :?

Zadam pewnie banalne pytanie. Gdzie i jak się sprawdza temeraturę procka? :smiley:

Programem EVEREST oraz AIDA32 oba dostępne w vortalu :slight_smile:

a o kablach ata slyszal ? kosztuja grosze, a nie utrudniaja pzreplywu powietrza, i sa bardziej komfortowe w uzyciu :slight_smile:

ja moje (foto strona 1) mialem w standardzie z mobo :slight_smile:

Ja wysepilem od goscia od infy stary(ale sprawny) zasilacz… wydarłem wiatraczek i przykrecilem do obudowy… :slight_smile: podpiolem pod 5V ale jak cos to moge przepiac pod 12V :slight_smile:

A tutaj widzimy mojego blaszaka :slight_smile:

( Chłodzenie widoczne na zdjęciach, temperatura CP - 28*c )

Proszę kilknij na zdjęcie, aby zobaczyć w pełnej rozdzielczości

PC1_9360.jpgPC2_9362.jpg

PC3_9364.jpgPC4_9370.jpg

(Przepraszam za ten mały bałagan w moim komputerku :slight_smile: )

Witheld a ja tu nie widze nic nazdywczajnego w chlłodzeniu poza wyjętmi klapkami z tyłu. :stuck_out_tongue: Aha i wyczyśc wiatrak na procku bo troche w kurzu siedzi :stuck_out_tongue:

Ostry nóż bierzesz(chyba najlepiej sprawuje się taki do styropianu), nacinasz kable w kilku miejscach(na długośc) kleisz taśmą i mniej zajmują miejsca. NIc za to nie płacisz, a lepsza cyrkulacja powietrza. Tylko gorzej jeśli ponacinasz sobie przewody :stuck_out_tongue:

ja mam chlodzenie od nowosci orginalnie jakie bylo czyli orginalny wiatraczek (ma nalepke AMD :? :smiley: ) :smiley: i przez to temp. 54-62 stopnie teraz jak tylko z neta korzystam to jest tak z 54*C

a masz moze fotke przodu obudowy??:slight_smile:

Czyli wersja “box”. Niestety wiatraki nie są najlepszej jakości.

Ja mam wiatrak 14cm od…okapu na 220V :lol: .Myślę jak go zamontować w kompie :slight_smile: .

Range_Rover Wstawiam na prośbę:

( Kliknij, aby powiększyć zdjęcie )

MiniObudowa_9503.jpg

*Jeszcze jakieś prośby :mrgreen:

No mario posłuchałem i kupiłem kable ATA (80 żył) a temp. wcale się nie obniżyła !!

No ja po przeczytaniu tego topica postawiłem narazie na próbę wiatrak zwykły przy kompie i się zobaczy ;). Buda otwarta ale chyba będę jednak musiał zainwestować w jakieś pożądne chłodzenie ;).