Chłodzenie na AM2 i kilka pytań

(Rubcil) #1

Witam! Chciałbym zapytać, jakie będzie najlepsze chłodzenie na procesor przy mojej konfiguracji :

Athlon X2 5600+

Msi K9N Neo V3

CoolerMaster Elite 331

MSI 8600GT 256 mb DDR3 dokładnie ta : Karta

Dysk : Western Digital WD2500KS

Chciałbym zmieścić się w 50 zł + ewentualnie wentyl :wink:

Mam także pytanie, co do wentyli do obudowy, jakie najlepsze? Tak do 20zł/szt :slight_smile: Mam miejsce na 1 z przodu i 1 z tyłu.

Kolejne moje pytanie dotyczy pasty termoprzewodzącej. No właśnie,która najwydajniejsza,najbardziej opłacalna?

Czy warto zmieniać na tej karcie graficznej chłodzenie? Czy idzie dostać jakieś wydajniejsze i w miarę tanie (do 50 zł)?

Czy opłaca się kupować chłodzenie na dysk (nie narzekam na jego głośność,nie słychać go w ogóle) ?

No i ostatnie,czy ważne jest jakiego producenta kupi się sprężone powietrze? Bo wydaję się,że powietrze ma tylko dmuchać,a jednak producentów jest masę i ceny też dosyć różne :wink:

(Chrucik) #2

Rubcil ,

http://www.allegro.pl/item314941744_sup ... 5_939.html

do tego ZALMAN STG-1 lub arctic sliver 5

jak Ci się dysk grzeje i nie masz co z pieniędzmi robić to kup ale raczej jest to zbyteczne.

(Mariosti*) #3

Pentagram hp-100 AlCu

Wentyle... jakieś możliwie niedrogie, Arctic Cooling'i są przyzwoite, jeśli chodzi o głośność, szczególnie puszczone na 5V, ewentualnie 12'tki "L" są dużo cichsze i wystarczy nieduży rezystor aby były prawie całkiem bezgłośne.

Jeśli grafikę kręcisz to tak, warto zmienić, np na Arctic cooling accelero s1 (być może będzie wymagał jakiś modyfikacji do wpasowania się na kartę graficzną) i pamiętać o radiatorkach na ramy jeśli z chłodzeniem by ich nie było.

Pasta - zalman stg-1 Bardzo wydajny, banalny w precyzyjnym nakładaniu.

Chłodzić dysk należy gdy ma za gorąco, sprawdź jakie temp osiąga, jeśli cały czas ma ponad 40 stopni to można rozważać jakieś chłodzenie.

(Rubcil) #4

Ciemkujem bajdzio :* A czy warto kupować radiatory na pamięci ram (nie od grafiki :wink: ) ? Bo mam zwykłe poczciwe Goodramy 800 :wink:

(Mariosti*) #5

Organoleptycznie sprawdź czy się grzeją, jeśli parzą to tak, jeśli nie to nie.

(Rubcil) #6

Parzyć nie parzą,ale cieplutkie są :wink: Tak samo jak i cała reszta :wink:

Ogólnie uznaję,że jest stanowczo za gorąco :wink: Tak więc muszę kupić 2 wiatraczki do budy (nie ma żadnego zamontowanego,albo ja ślepy jestem), chłodzenie na procesor,grafikę,radiatorki na ramy i jeszcze na dysk. Czy to mi zapewni duży chłód w obudowie? :stuck_out_tongue: Zwłaszcza,że jest cieplutko,a jeszcze nic nie podkręcałem. Chociaż trochę kurzu się nazbierało,to też jak przeczyszczę wszystko sprężonym powietrzem,to się chłodniej zrobić powinno :slight_smile:

(Rykendo) #7

Jakie mają temperatury poszczególne komponenty?

(Rubcil) #8

Patrząc na Everesta to :

Mobo : 36

Cpu : 26

MCP : 46

AUX : 18

GPU : 44

Dysk : 40

A gdzie sprawdzić poszczególne temperatury w biosie? :wink: Przeszukałem,ale było tylko CPU Temperature i wynosiło 35C :wink:

(Mandrasik17) #9

Everest przekłamuje Cpu : 25

(Rubcil) #10

No i chłodzenie zamontowałem. Co prawda obudowy nie jestem w stanie zamknąć,ale to mi nie przeszkadza :wink: Pozostaje mi tylko w niedalekiej przyszłości dokupić 2 wentyle do obudowy,może jakieś radiatorki i chłodzenie na grafę. A jeszcze dzisiaj lub jutro zamierzam kręcić :wink: