Chłodzenie na Soc. A - zmieniać czy nie?

Zastanawiam się nad zmianą chłodzenia w kompie i chciałbym usłyszeć co myślicie o tych sprzęcikach:

http://allegro.pl/item154175104_arctic_ … _gw_6.html

http://allegro.pl/item153161808_arctic_ … 3_db_.html

http://allegro.pl/item153793092_xilence … sylka.html

W drugim podoba mi się ręczna regulacja obrotów. Może ktoś z was ma/miał któryś z tych sprzętów i może się wypowiedzieć na temat ich wydajności? Czy może pozostać przy swoim http://www.spirecoolers.com/main/produc … ProdID=105 bo może nie jest wcale gorszy od tamtych? Teraz niestety nie mogę się wypowiedzieć na temat jego wydajności bo chłodzi mi Semprona 2800+ który jest podróbką i grzeje się pewnie nawet w ciekłym azocie :wink: Ale zostanie wkrótce wymieniony (mam nadzieję) na jakiegoś XP 2800+ lub 3000+.

I nie wiem czy kupić nowe chłodzenie czy nie… :slight_smile: Co uważacie?

Podkręcasz procesor? Po co zmieniać wentylator jak nie podkręcasz.Może że go chcesz wyciszyć.

Faktycznie, druga pozycja wygląda ciekawie, ale jeśli Twój procesor jest podróbą z wielkim podkręceniem, to i tak Ci to niewiele pomoże.

Dużo też zależy od przepływu powietrza przez obudowę, a o Twojej obudowie nie wiem nic…

No fakt że w podkręcanie się nie bawię.

Ten mój Spire wyje niby na poziomie 21dB, a mierząc moim uchem też nie jest źle :wink:

No przecież napisałem że jestem świadom że mu nawet ciekły azot nie pomoże :slight_smile: Ale odkryłem to dopiero niedawo a mam jeszcze gwarę więc będę walczył i w planach jest wymiana procka z tej okazji.

Buda to jakiś tani Procomp ale to buda przejściowa :wink:

jeśli obudowa jest przejściowa, a o procek będziesz walczył, i chcesz żeby było ciszej, to zmień wentyla. Powodzenia :slight_smile:

Haha no dowcipna odpowiedź, ale mógłbyś się jeszcze wypowiedzieć w temacie, czyli czy warto wymienić wentylator na któryś z tych trzech które podałem :slight_smile:

Nie warto po co go zmieniać wcale nie jest taki głośny temp. Ci pasuja ? Podaj temp. procka po np. graniu się oceni czy lepszy by się przydał.a skoro nawet ciekły azot by mu nie pomógł :mrgreen: to zostaw go tak jak jest.

55 stopni przy winampie :smiley: Rzeczywiście póki co nic nie będę zmieniał i zobaczę co będzie się działo jak zmienię procka :slight_smile: Dzieki :slight_smile:

Starsze Semprony wydzielają dużo ciepła, jak położyłeś pastę i jaką położyłeś?

bardzo dużo

Jak grasz nie masz kłopotów ze stabilnością?Właśnie jaka pasta i czy nie naładowałeś jej za dużo itp.Możesz zmianić paste i zainwestować w jakiś lepszy cooler jeżeli są jakieś kłopoty ze stabilnością kompa z powodu tej temperatury.

Z tego co się orientuje to Semprony mogą pracować w temp 90*C, ale im niżej tym lepiej.

Tobi to nie pentawka, sempy sie tak nie grzeja :slight_smile: moj a64 ma ok 47*C :wink: