Chłodzenie pasywne do Radeona 4850

Witam,

Czy do Radeona 4850 wystarczy samo chłodzenie pasywne typu Accelero S1 Rev. 2, czy konieczne jest do takiego chłodzenia dokupić jakiś wentylator na to chłodzenie? jeśli tak to jaki? i czy to się montuje na tym chłodzeniu czy gdzieś w pobliżu?

powinno, choc zalezy od producenta karty - niektorzy przerabiaja uklad zasilania i czasem ktorys element moze przeszkadzac…

wentyl nie jest konieczny jesli jest dobry obieg w obudowie, choc 120’ puszczona na 400-500 rpm. nie zaszkodzi a i slychac jej nie powinno byc,

montujesz na chlodzeniu, obok bylby bezuzyteczny przeciez 8)

maly przyklad: tu

Dziękuję za odpowiedź. Karta jest Gainward’a. Właśnie mam pewne obawy, czy jest dobry obieg, bo mam na obudowie zamontowany duży wentylator (na tej części obudowy, którą się zdejmuje), ale ma on wywiew bezpośrednio na ścianę, więc chyba nie najlepiej spełnia obecnie swoją funkcję. A na ściance tylnej zamontowany jest 80mm NoiseBlocker. Czy w takim przypadku karta graficzna może bez ostrzeżenia się przegrzać? Jaki wentylator byłby zalecany?

nie wiem jak z wielkoscia, ale na 4770 trzeba finy przycinac…

jesli masz 120’ na boku, to zmierz czy sie w ogole zmiesci accelero w budzie :slight_smile:

mozesz zostawic jak jest, wtedy nie ma potrzeby dokladania wentylatora do S1 lub przeloz ten z boku na S1… lub na tyl a 80’ na accelero… kombinacji jest mnostwo - sam musisz dojsc ktora jest najlepsza dla ciebie testujac je po kolei 8)