Chłodzenie płyty głownej pytanie

Witam.

Posiadam płyte główna Asrock 880G extreme3 i chciałbym zainwestować dla niej w lepsze chłodzenie. To znaczy zmienić standardowe na coś bardziej wydajnego. Podkręcam na niej procka i chciałbym z niej jak najwiecej wyciagnać ( tak wiem przez mnożnik też mogę ) ale do sedna sprawy co polecacie??? Mostek północny jest połączony rurka cieplna z chłodzeniem sekcji zasilania i tu pojawia się problem bo potrafi sie solidnie rozgrzać :frowning: Można to wymienić na coś innego??? jeśli tak to proszę o podanie linku lub czego kolwiek na ten temat:) co do mostatka południowego to myślałem nad “Thermalright HR-05” co do reszty nie mam pojęcia. Wiem ze ta firma miała w ofercie chłodzonko na mosfery sekcji zasilania ale nie orietuje się czy są one nadal dostepne i czy była by mozliwość założenia tego na mojej płycie. Proszę jeszcze raz o jakieś sugestie na ten temat. Za wszelką pomoc dziękuje:) =D>

  1. Jakie masz temperatury NB i SB, że chcesz zmieniać chłodzenie płyty?

  2. Czy obudowa jest dobrze wentylowana?

Niepotrzebnie coś kombinujesz :slight_smile: Jeżeli się trochę rozgrzeje to znaczy że chłodzenie pracuje i odprowadza ciepło,no chyba że masz tam jakieś ekstremalne temperatury.Jeśli kręcisz to zainwestuj w jakiś cooler na CPU, i jak kolega wyżej napisał zadbaj o dobrą wentylacje obudowy,czyli jakiś wentylator z przodu i wyciągający z tyłu,porządek w obudowie,poupinane kable itp.To powinno stanowczo poprawić chłodzenie na NB i SB :slight_smile:

Po OC NB i SB sa naprawde gorące. Palca się nie utrzyma na nich więcej niż 10s bo parzy. Co do obudowy to jej nie posiadam… Nie potrzebna jest mi ona do szczęścia.

Ale trzymasz na powietrzu czy gdzieś w szafie czy w innym miejscu?

Nie wiem czy moje chłodzenie na procka jest dobre ale sami zobaczcie.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 3f1d9.html

z tym,że na chwile obecna chłodzenie płyty głownej już nie wyrabia w stresie jest naprawde gorąc:(

Wszystko chłodze powietrzem. Nie trzymam tego w szafie :lol: :lol: na biurku stoi wszystko ładnie ustawione nie. Jeżeli chodzi o czystość zestawu jest regularnie odkurzany ( wiadomo kusz zawsze bedzie ) ale nie ma go w takich ilościach,że trzeba skrobać szpachelką 8) 8) 8)

Nie wierzę w to, prędzej w uwalony czujnik. Chyba że masz LC i wszystko w piwnicy :smiley:

Jeśli nie wierzysz to już Twoja strata kolego 8) 8) 8) tak są to temperatury jakie były odnotowane po teście puszczonym w OCCT przy 4400Mhz procka na rdzeń ( tak było w biosie)

bez żadnych problemów mogłem trzymać palce na NB i SB jaki na chłodzeniu procka.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 937a1.html

Uwalony czujnik,takie temperatury są niemożliwe.

Wszystkie programy Ci tak pokazują?Ten Twój Phenom to czasem nie unlock? :slight_smile:

Tak każdy program mi tak pokazuje i w biosie też tak jest czasem niewielka różnica. Nie wiem czy jest czujnik uwalony bo jak robiłem te testy to wszystko super i naprawde moglem spokojnie trzymać palce na sekcji zasilania chlodzeniu procka (jego podstawie) na NB i SB. Tak jest to odblokowany Phenom.

Na pewno czujnik.Po odblokowaniu tak się dzieje właśnie.

Kup dobrą obudowę,dobrze wentylowaną,a temperaturę będziesz miał niższą niż trzymając tak sprzęt podpięty na pająka bez budy :slight_smile:

Ok skoro tak mówisz to może jest i uwalony czujnik. Jednak palce mam ok i czuje jak są podzespoły gorące i jak są chłodne. moim zdaniem czujnik jest ok bo podczas testu temperatura procka w programie dochodziła w granicach 55 C więc??? jak sami widzicie na foto jest to obraz pulpitu wykonany po teście a nie w czasie jego trwania. I co ważne jeśli temperatury byłyby za wysokie miałbym errora i resta systemu. Ok do rzeczy.

Zastanawiałem się nad zakupem chłodzenia na SB i znalazłem coś takiego -----> HR-05 SLI THERMALRIGHT

Co do sekcji zasilania też pomyślałem nad nią i zastanawiam się czy na orgilany radiator można dołożyć cos takiego ------> http://www.thermalright.com/products/in … =10&id=170 i połączyć je z standardowym z racji tego,że jest połączone z NB rurka HP

Może ktoś coś powiedzieć na ten temat??? poprawi to chłodzenie płyty w jakis znaczący sposób???