Chłodzenie procerora AMD

Witam szukam dobrego wydajnego radiatora najlepiej z wentylatorem do procesora Amd Athlon X2 6000@3.1 AM2.

Planuję trochę procka podkręcić a na boxowym chłodzeniu nie ryzykuję. Proszę o propozycję dobrych sprawdzonych radiatorów.

Z góry dzięki.

Pentagram Karakorum

Jak wyżej polecam Pentagram Karakorum.

Dobrym chłodzeniem jest również Scythe Ninja lub Katana. :wink:

Ja również polecam Karakorum.

Osobiście na athlon x2 4800+ używam arctic cooling alpine 7. Procesor podkręcony z domyślnych 2,5GHz do 3,3GHz jest nadal chłodny, a samo chłodzenie pozostaje ciche.

Mozesz dokladniej powiedziec co znaczy u ciebie “chlodny”?

Na jakiej podstawie?

ja używam tego co w podpisie, i jestem zadowolony…

temp. w stresie nie przekracza 55’c, natomiast obroty wentyla

w biosie ustawilem do trybu SILENT, i jest cisza…

jezeli karakorum jest droższy od tego co mam

w podpisie to nie warto tego brać…

Chłodny - cechujący się niską temperaturą :slight_smile:

W idle potrafi spaść nawet do okolic 10 stopni, w load nigdy nie przekroczył 40, nawet kręcony.

Te 10 to oczywiscie przy otwartym oknie :stuck_out_tongue: Qrcze niezle, to ja przy bezrobotnym procku mam wiecej niz ty przy pracujacym. Albo przesadzilem z kreceniem albo pentagram nie lubi sie zbytnio z intelowym procesorem :frowning:

To ty masz chłosnie w domu. Temperatura procesora nie może być mniejsza niż taka jaka jest w pomieszczeniu.

Raczej ma uszkodzony czujnik ;).

Może jakiś przybliżony budżet? Ma być cicho?

Na nowe chłodzenie mogę przeznaczyć około 150zł.

A co do ciszy to nie musi być cicho, chodzi mi przede wszystkim o wydajność. (głośno pracujący wentylator mi nie przeszkadza)

Thermalright Ultima 90i + Scythe Slip Stream 120 mm 1200 lub 1600 obr/min.

Wybrałem Pentagram Karakorum 120. Głównym atutem który mnie skłonił do kupna tego chłodzenia to stosunek wydajności do ceny. Chłodzenie już zamontowałem, bardzo prosty montaż na podstawie AM2. Nie użyłem pasty z zestawu, tylko zakupiłem Arctic Silver 5. Obecnie temperatura w stresie (Orthos) nie przekracza 50 stopni.

Dzięki wszystkim za podpowiedzi oraz dobre rady.