Chlodzenie procesora

(Ldr18) #1

Witam! temperatura procesora wynosi od 68 do 75.Czy to jest nie zaduza temperatura? i czy znacie jakies tanie i dobre chlodzenie do procka socket 478 :slight_smile: .

(Rastko1) #2

Jak chcesz zaoszczędzić to przeczyść te chłodzenie które masz i nałóż paste arctic silver 5

A jeśli chcesz załozyć nowe chłodzenie to te chłodzenie + paste którą już wymieniłem wyżej

(Meason) #3

jaki procesor? w stresie czy w idle ? w czym mierzyłeś temp.?

(Ldr18) #4

Procek Pentium 4 3.0 a temperaure mierze w EVEREST

(piotrekplay) #5

ojj kolejny shit - Pentium 4 3.0Ghz... to się okropnie grzeje a na dodatek niewydajny...

(Michal Kolatek) #6

ldr18 przeczyściłeś kompa z kurzu? Sprawdź palcem czy tak grzeje.

ile masz na chłodzenie?

polecam te od 90 zł

http://www.thermalright.com/a_page/main ... _xp120.htm

(Ldr18) #7

Wolalbym jakies tansze :slight_smile: chlodzenia:D i jaka paste tez z tanszych ale dobrych :stuck_out_tongue:

(Michal Kolatek) #8

Tańszego nie kupisz, podaj fundusz.

Podana pasta kosztuje 15 zł, można kupić za 10 Ceramuque ok 1-2 st gorsza, w rzadnym razie nie kupuj past typu silikon lub''srebrny'' titan - tej szczególnie nie polecam.

(Ldr18) #9

Wyzej podano mi ten radiator za niska cene :slight_smile: http://allegro.pl/item197856380_arctic_cooling_super_silent_4_ultra_tc_cichy_12db.html z pasta w zestawie ARCTIC MX-1.

(Jinx83) #10

jak Cię nie stać na Xp-120 to bierz ten. Nie oczekuj wielkich rewelacji, pasta dodana to jedna z gorszych.

i jeszcze przeczytaj to:

http://ilubek.republika.pl/procesor.html

koszt 10zł a będzie ciszej i trochę chłodniej.

(Ldr18) #11

Tak tylko ze ja chcem wymienic caly ten radiator bo jak gram to mam 92 stopnie temperauty procka ;/ a jak niegram to mam 65-75 .A mam jeszcze jedno pytanie bo wczoraj sciagnolem radiator od procka i wyczyscilem sobie go z kurzu i jak podlaczalem to nie nakladalem nowej warstwy pasty tylko podlaczylme go z powrotem moze to jest powod tak duzej temperaury?bo wczesniej nie mierzylem temperaury i gralem calymi dniami.

(Meason) #12

:o :x :shock: :? :evil:

I Ty się dziwisz??? Kupuj Arctiv Silver 5 i smaruj...

(Ldr18) #13

Dziś dostałem pastę od znajomego posmarowałem procka i radiator (przed wyczyściłem) włączam kompa i temperatura spadła o kilka stopni;/ w stresie jest 90stopni. Ale może to od radiatora gdyż ten radiator jest od nowości kompa i wtedy miałem procka 1.7 Celeron a teraz mam 3.0 Pentium 4 Pytajnik może radiator nie nadąża chłodzić.

(Michal Kolatek) #14

Do zmiany, gdzie chłodzenie od 1.7 do 3 ghz.

Jaką pastę? 90 st to dużo, jeszcze proc pójdzie z dymem.

(Ldr18) #15

nie wiem co to za pasta on jest informatykiem dal mi taka co on stosuje ona była przezroczysta ale jak dotykam radiator to dla mnie niema 90 stopni bo mogę trzymać palce na nim. Ale wcześniej nie sprawdzałem temp. procka a procka wymieniałem jakiś ponad miesiąc temu i tak grałem :slight_smile: Wczoraj sprawdziłem patrze 90 stopni i teraz nie gram .

Przed chwila zmierzyłem temperaturę programem SEEDFAN oto rezultat"

tempwc9.jpg

(Michal Kolatek) #16

Może jest informatykiem, ale nie koniecznie może wie jakie są dobre, a z dobrych jeszcze nie widziałem przezroczystych, w ogóle nie widziałem żeby takie istniały.

Jak nie parzy to czujnik kłamie, lub radiator źle się trzyma.

(Ldr18) #17

jak przykładam palca do radiatora to wg mnie to nie parzy. Może i przekłamuje czujnik.Ale lepiej nie ryzykować jutro pójdę do sklepu i zamówię radiator chyba ze wy coś polecacie coś taniego :slight_smile: ale dobrego :pp

(Michal Kolatek) #18

Nic tańszego od podanego Arctica nie kupisz, pisze się podaj fundusz to nie odpowiadasz :?

(Ldr18) #19

moj fundusz:) wydany zostal na nowa karte graficzna 7600GS :smiley: ale zostalo mi jeszcze no max 40 50 zl :smiley:

(Remix) #20

Witam!

No to raczej daj sobie spokój, albo dołóż te 10zl.

No i jeszcze pasta :slight_smile: