Chłodzenie wodne czy powietrzne - ANKIETA

Mam wielki dylemat, lubię jak wentylatorki się kręcą i czuć ich nawiew :oops: ale lubię także patrzeć jak płynie woda.

Wiem, że wodne jest drogie, tak samo powietrzne.

Dlatego stworzyłem tę ankietę.

Ja jestem za powietrzem. Wodne jest dużo droższe, a są już takie coolery że dorównują wodnemu i są tańsze.

POWIETRZNE :stuck_out_tongue: Bo nie bulgocze ^^

Ja chyba też będę trzymał z powietrzem. Nie ma tyle kasy żeby kupić to wszystko.

A tak na marginesie to jest jakiś program albo gra ze składaniem kompa itp :?: .

Powietrzne. :slight_smile: Bo na wodę jest drogo, w razie awarii chłodzenia wodnego, woda wycieknie i uszkodzi komputer. (chyba, że zastosujesz odpowiedni płyn) :slight_smile:

EDIT:

Raczej nie ma… są tylko konfiguratory zestawów… :slight_smile:

Powietrze, najwyżej kurzem się zapcha i spali – moja karta grafiki ;/

Woda, 3 warstwy rurek przepuszczą wodę i nas zaleje. Powiedz mamie żeby przy podlewaniu kwiatów podlewała komputer :wink:

@2up

Jest gra. w małych pieniądzach, gra logiczna - otóż mogę sprzedać komponenty z mojego starego komputera. :wink:

Ewentualnie do chłodzenia można wykorzystać ogniwo peltiera (i tak trzeba wentylator)lub ciekły azot (bardzo efektowny i też polubisz patrzeć) :stuck_out_tongue:

Paweł3779 , odpowiedni płyn, to płyn syntetyczny.

Natomiast z wodnym jest baaaaaaardzo duzo zachodu, trzeba rozkręcać/ciać obudowę, by sie zmieściło, a dla przeciętnego usera nie potrzeba aż takiego chłodzenia. Poczekamy, aż trochę zminiaturyzują to, dadzą ciekły azot, to się będziemy zastanawiać. Na razie powietrze.

Są poradniki

viewtopic.php?t=134962&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Moją opinie raczej znasz z innego tematu, dodatkowo do chłodzenia wodnego przydała byś się duża obudowa klasy big tower, a takie obudowy tanie nie są.

Swego czasu był na forum temat o ogniwach peltiera ale okazało się, że nie jest to zbyt rozsądne rozwiązanie przede wszystkim z powodu bardzo trudnego montażu, prądożerności takiej zabawki i możliwości kondensacji pary wodnej co skutkowało by uszkodzeniem komputera :smiley:

Chłodzenie powietrzne wystarcza w zdecydowanej większości przypadków chyba że bawimy się w extreme oc. Za powietrzem przemawiają także koszty. By złożyć dobre chłodzenie wodne potrzebna jest spora ilość gotówki, którą można by spożytkować na coś zdecydowanie lepszego. Chociaż i tak wybór należy do samego kupującego :wink: