Chłodzenie wodne pod AM2


(Drass) #1

Witam.

Chciał bym zakupić chłodzenie wodne do mojego procesora, ponieważ chcę spróbować podziałać w overlocku (mnożnik jest odblokowany). Mówimy tutaj o corsair h40. Na stronach opisują, że jest on kompatybilny z sockietem AM2+, natomiast ja posiadać socket AM2, jednak z tego co wyczytałem zarówno jeden i drugi socket mają taką samą liczbę pinów. Moje pytanie jest następujące czy mogę zastosować chłodzenie dla am2+ u siebie na am2 ?

  1. Po analizie, znalazłem pewną sprzeczność. Mianowicie podstawka na mojej płycie głównej wygląda inaczej niż ta dostarczona przez producenta chłodzenia wodnego:

http://www.gigabyte.com/products/produc ... id=2507#ov

Natomiast na stronie producenta, w instrukcji obsługi (do pobrania na dole strony pdf) widnieje coś takiego:

http://www.corsair.com/hydro-series-h40 ... ooler.html

Zatem nasuwa się kolejne pytanie, czy ja jestem w stanie zamontować to chłodzenie do swojej płyty głównej ?


(Blackdaro) #2

Cześć.Ten gotowiec nie jest wydajniejszy od chłodzenia powietrzem - wywalisz kasę i nic więcej.Pozdrawiam


(Drass) #3

Aż tak źle ? na allegro piszą "super wydajne..." a czy mogę zamontować ten typ chłodzenia wspierany dla am2 na swoim am2 ? oraz czy ustawienie podstawki procesora nie stanowi problemu ?


(Blackdaro) #4

(Drass) #5

Malo, chciał bym odpowiedzi na wszystkie pytania.


(Cedar) #6

Sposób mocowania radiatora w gniazdach AM2, AM2+, AM3 jest identyczny i ilość pinów procesora nie ma najmniejszego znaczenia.


(Blackdaro) #7

W zestawie z kompaktowymi zestawami chłodzenia cieczą znajdziesz zapinki dla popularnych podstawek AMD i Intela. http://proline.pl/?p=CRS+H40


(Drass) #8

A co sądzicie o tym produkcie firmy CoolerMaster, lepszy i czy zamontuję go bez problemu u siebie ?

http://allegro.pl/wodne-chlodzenie-cpu- ... 74566.html


(Blackdaro) #9

Żadna z tych propozycji nie jest warta tych pieniędzy ,bo nic nie zyskujesz więcej od chłodzenia powietrzem . Odsyłam do chlodzenie-wodne-kilka-pytan-t478275.html i tu http://www.google.pl/#output=search&scl ... 80&bih=899 , http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/C ... -4228.html


(Semtex) #10

Jak koledzy nadmienili, gotowce pokroju Corsair, CooleMaster etc to są dokładnie te same chłodzenia, klepane przez jedną firmę. Różnią się wentylatorami i ewentualnie obudową blok-pompki, trafisz dobrą sztukę to nie oszalejesz od hałasu samej pompki, wentylatory dołączane do zestawów też pozostawiają wiele do życzenia, na niskich obrotach są OK (jak wszystkie), jednak na maksymalnych już nie jest różowo. Jedyne godne polecenia kompaktowe chłodzenie wodne to: http://chlodzenie.net/reviews/swiftech- ... a-wodnego/ W nim zastosowano rozwiązania znane z "dużych" zestawów chłodzenia wodnego, można wymienić płyn itd.

BTW> Dochodzi jeszcze http://chlodzenie.net/reviews/eisberg-2 ... er-master/ , w którym też mamy rez, wydajność na wysokim poziomie ale jak test pokazał, pompka działa "dziwnie" :smiley:

Ogólnie z kasę, którą musisz wydać na kompakt LC można kupić bardzo dobre chłodzenie powietrzne, doinwestować w wentylator pokroju NoiseBlocker eLoop i jeszcze zostanie kasa na coś ekstra do komputera :wink:


(Drass) #11

Zatem wracam do punktu wyjścia skoro wodne nie jest tak skuteczne jak myślałem, mam następującą obudowę:

http://allegro.pl/obudowa-aerocool-xpre ... 07162.html

Mogę do niej jeszcze zamontować po 7 wentyli 120mm / lub 2 x 140. Zastanawiam się jakie kupić, myślałem o tych, co sądzicie ?

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=shark+fan


(DebeściK_2012) #12

Żadnych pseudo-LC! A zwłaszcza tych badziewów od Corsair (przeciekające układy) i Cooler Master (

).