Chłodzenie

Chciałem sobie dokupic jakies chłodzemie do kompa, w czasie pracy na dyskach temperatura ich wynosi okolo 42stopni a procesora do 59stopni, co mam sobie kupic ??? jakies wentylatory czy radiatory?? :? :?

P.S. mam GeForce FX 5200 i nałożony na niego tylko radiator, nie wiem co robić : nałożyć na niego wentylator, czy kupić sobie od razu lepszą grafikę… :? :? co byście mi polecili…

p.s. te chłodzenie chciałbym żeby było jak najcichsze 8) ( parwie bezgłośne )

chodzi mi najbardziej o schłodzenie procka…

otworz klape , a temperatura dysku i innych podzespolow na pewno spadnie … :slight_smile:

Temperatura Twoich dysków jest jak najbardziej OK. Procesora zresztą też. Więc nie masz po co kombinować.

No to albo zdjąć bok budy jak radzi kolega.

Albo zastosować wentylator cichobieżny do budy z automatyczną regulacją temperatury.

Albo nie robić nic - jest dobrze.

temp dysków ok

procka wysoka!

kup wentyl spire 80x80x25 za ok. 10 zł i założ go na tył obudowy na wysokości procka najlepiej. temp spadnie o kilka stopni. aha i wyczyść z kurzu wszystko co sie da!

Trzeba pamiętać, że niektóre podzespoły na płycie muszą mieć odpowiednio wysoką temperaturę do wydajnej pracy, więc nadmierne chłodzenie również nie jest wskazane…

niezłe założenie, zamontuj pod karta wntyl 80x80 puść go na 5V, i bedzie bezgłośny, to moja rada, wyniesie sie to kilka złociszy, ale skoro niema dla ciebie różnicy czy zmienisz chłodzenie, czy kupisz nową karte, to może lepiej kup sobie nowszą!

z prockiem może zrób tak samo :stuck_out_tongue: troche wysokie napiecie na tym xp25oo ;/ kręciłeś coś, i czy wogóel czyste masz chłodzenie na procku, świeża pasta? Do tego należało by wziąć pod uwage, że niektóre płyty główne zawyżaja temperature!

co do chłodzenia, to wentylatory w obudowe, regulacja do zakresu 5V i cisza, i chłodno jest, do tego mozesz na procka jakis nowe chłodzonko, miedziane!

kolejna sprawa, chłodzisz kompa powietrzem, a ostatnie dni dość gorące, wiec i skutkiem czego w kompie tez cieplej!

p00zdr00