Chłodzenie

DZisiaj odpaliłem program Everest i zobaczyłem Temperature procka 52 *C a płyty głównej 40*C. Myśle nad zamontowaniem jakiegoś dodatkowego wiatraka (1 lub 2) ale kompletnie sie na tym nie znam i w ogóle nie wiem czy jest możliwosć zamontowania dodatkowych wiatraków. Prosze o jakieś konkretne modele albo linki z allegro.pl Dzieki

TO nie jest taka straszna tempertaura.

W sumie to też zależy jakiego masz kompa podaj konfiguracje !!

AMD Sempron 2200+ 1,51 GHz

512 RAM

GeForce 5200 FX

ASRock K7S41

Może i nie jest najgorzej ale teraz będą największe upałuy a ja mam kompa włączonego ok 8-12 godzin dziennie więc prosze o jakieś propozycje

Dobra, ciche i tanie wentylatory do obudowy http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13501

Programy moga przekłamywać sprawdź temp. w BIOS’ie,lub palec na radiator,jak nie parzy to ok.

Przyważnie do obudowy można wstawić 2 wiatraki dodatkowe.Jeden z przodu na dole(wciągający powietrze),a drugi na górze z tyłu(wyciągający).Do wyciągania ciepłego powietrza polecam: http://allegro.pl/item109057514_arctic_ … ajny_.html

Jeśli masz zamkniętą obudowę to otwórz bok i sprawdź temp. wtedy.

3e78941ae515a1a1m.jpg

Gdzie to jest miejsce na wentylator??

577fa17e2e7219fdm.jpg

czy tam mam umieścic ten wentylator??

Czy na płycie głównej nie bedzie problemu z podłączeniem??

Rozkręć lewą ścianę obudowy(lewa patrząc od przodu kompa) i zobacz czy jest miejsc ena wentyl.

Niby są otwory na przykręcenie wentylatorów,ale nie widzę dziurek,przez które wentylator dostarczałby powietrze do środka :? Jak ich nie ma to chyba najlepszym pomysłem jest je wywiercić :slight_smile:

Witam

Jak zdejmiesz ściankę obudowy (niemasz plomb więc nie stracisz gwarancji - jeżeli jeszcze ją masz)

na samym dole przed koszykami na HDD powinno być miejsce na wentylator (w większości onudów jest to też taki jakby koszyk na przedniej płycie obudowy). W tym miejscu montuje się wentylator wdmuchujący zimne powietrze do obudowy.

Chyba wydmuchiwał powietrze z obudowy, bo ja tam widzę otwory montażowe na dwa wentylatory, chyba 80x80.

Do bambo-5 :

Powiedz nam, bo na zdjęciu tego nie widać, tam są takie podłużne otwory skierowane w dół?

Jak tak to będziesz potrzebował silnych wentyli (powietrze nagrzane unosi się do góry) bo przy słabych efekt będzie nikły albo żaden przy nadciągających upałach :wink: (jakoś nie wierze już pogodynkom).

gdzie w jaklim miejcu?

EDIT:

Żadnych otworów nie widze. mam na płycie tylko 2 wejścia na wentylator: 1 wolne i jedno zajęte przez wiatrak na procesorze. jutro kupie wentylator. dzieki za pomoc

Witam

Na twoim drugim zdjęciu, tam gdzie oznaczyłeś miejsca na wentylatory. Zdjęcie jest zrobione trochę z góry dlatego twierdzę, że tam są takie podłużne otwory. Cała kratka przypomina taką jakby choinkę.

Takie otwory nie są zbyt korzystne, zdecydowanie lepsze są okrągłe lub blacha perforowana.

bambo-5 najpierw sprawdź w biosie temperatury.