Chodzenie na procka

Tak montuj

http://img182.imageshack.us/img182/5937/dsc10664nv6.jpg

jak masz śmigło na tyle to będzie od razu wyciągać ciepłe powietrze, i owiewać sekcje zasilania.

Witam

Przed chwilą zamontowałem chłodzenie karakorum i na ile obrotów ustawić wiatrak.? Narazie mam ok. 1300 PRM (podaje z programu HWMonitor) a temp. wynosi ok. 45C (mierzone w Core Temp i HWMonitor). Czy jak ustawie już obroty to moge odczepić już ten kontlorer obrotu czy musi być ciągle.? Czy jak mi została jeszcze pasta termoprzewodząca to będe mógł ją ponownie wykorzystać.?

Najpierw sprawdź jaka jest temperatura w stresie (np. Orthos, albo cokolwiek by obciążyć wszystkie rdzenie po 100%). Pamiętaj, że patrzy się maksymalną wartość w ciągu całego stresu, a nie kilka sekund po skończeniu testów.

Pastę będziesz mógł wykorzystać później.

A jak moge zmiejszyć obroty bo z tym kontlorerem mi coś się porąbało i gdy jak mam ten regulator podłączony to mi się wiatrak nie kręci.

A co Ty zrobiłeś z tym kontrolerem? Dodatkowo go dokupiłeś?

jej… jak ja to czytam to chce mi się troszkę śmiać ale spokojnie…

za dużo się powtarzasz “tomsonis”

może przekręciłeś regulator obrotów.

to chyba logiczne, że regulator reguluje obroty wiatraka także bez niego będzie wiatrak działał cały czas na 100 % jego mocy czyli ponad 2200 rpm.

sam mam takie chłodzenie i u mnie w stresie nie przekracza 30 stopni przy 1500 rpm :wink:

WItam

Przysłali mi ten wiatrak Acutake Fan120 Pro i jest za duży do obudowy ok. 5mm i nie wiem czy go sprzedawać czy można jeszcze jakoś obudowe przerobić czy cuś. Mógłby mi ktoś doradzić.?? Link do tyłu obudowy http://www.hoopla.pl/images/action/OBUENLAXT0026_l.jpg

Na moje oko ta obudowa ma możliwość zamontowania wentyla 12cm. Sprawdź jeszcze raz, przecież rozstaw otworów pod śróbki nie jest 12 cm tylko jest mniejszy.

Ale mi nie chce wejść wentylator w ogóle, brakuje ok. 5mm żeby się zmieścił i już 2 razy sprawdzałem. Może ma ktoś jakiś pomysł jak to zrobić.?

KabutO ,

To nie jest moja obudowa tylko to zdjęcie jest podobne do tyłu mojej budy.

Zdjęcie mojej obudowy z tyłu:

ab83569fd5e48fd7m.jpg

Jeżeli na pewno nie wchodzi 1200mm wentylator to albo kup 92 mm albo za pomocą drucików podwieś ten wentyl. to nic że trochę za duży.

albo za pomocą plastikowych zacisków.

A gdzie można kupić te plastikowe zaciski.?

Praktiker, Obi, sklepy elektryczne, a pewnie i będą w Carefurach czy podobnych marketach.

Jednak postanowiłem, że sprzedam ten wiatrak i kupie sobie mniejszy. Dzięki wszystkim za pomoc. !!