Chrobotanie Seagate

Witam. Kupiłem ten dysk: http://www.proline.pl/shop.php?prodid=S … T3250620AS

i podczas gdy on coś zapisuje lub odczytuje to słychać czasem takie chrobotanie z niego? Czy to normalne zjawisko?

pracująca głowica

Tak, jest to normale zjawisko w Seagate’ach

Ja mam dokładine ten sam dysk od półroku i też mnie na początku martwiło to zjawisko, ale wszystko jest ok.

Więc nie masz się czym przejmować!

Normalne zwłaszcza że ta seria tak ma. Każdy dysk jest słyszalny podczas zapisu i odczytu , jeden mniej drugi bardziej. :wink:

Jak miałem Barracude 7200.7 to dopiero był głośny dysk. :smiley:

Czyli nic tu nie zdziała jak podłoże coś miękkiego pod niego?

Troszkę wytłumi. Są specjalne podkładki w sklepach komputerowych za pare groszy do kupienia. :wink:

Możesz dokładniej powiedzieć co to za podkładki? (Jakbyś mógł to wyślij jakiś link)

sam sobie możesz takie podkładki zrobić z jakiejś pianki,gumy itp. 8)

Gumowe podkładki z otworem na śrubkę mocującą dysk. Powiesz w sklepie a będa wiedziec(chyba) o co chodzi.

Ewentualnie coś w stylu.

Lub może byc np uszczelka jakaś nie za gruba gumowa. Chodzi o to żeby powierzchnia dysku nie stykała się bezpośrednio z bocznymi ściankami obudowy do której przymocowany jest dysk a ta gumka ma izolowac drgania

i wytłumiac. :wink: Jak już włożysz te gumki to nie przykręcaj za mocno dysku do obudowy. Tylko tak żeby był pewnie przymocowany. Z czuciem.

ten typ tak ma. ale co ciekawe u mnie go slychać a moja dziewczyna ma taki sam ale jest cichutki

hehe zgadza się. Mój kolega ma też barracude praktycznie niesłyszalną. U mnie z kolei troszkę słychac głowice. :?

Ja na początku jak go kupiłem pomyślałem że go sprzedam jak najszybciej, ale się przyzwyczaiłem.

A tak na marginesie, czy ten dysk bedzie dobrze współpracował z moim starym dyskiem Maxtor Diamondmax 40gb 5400RPM ? Czy nie bedzie go spowalniać?