Chrome - zużycie HDD

(Hindol) #1

mam głupie pytanie do "Chromowców" :wink:

jeśli stale używacie Chrome, nie kasujecie historii ani cache podajcie mi ile zajmują wam pliki w "c:\Documents and Settings\profil\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\User Data\Default\"

a w szczególności pliki History*.* oraz katalog Cache

(Danielm86) #2

Chrome próbuje pobrać cały internet na dyskietkę. Nie bez powodu ma opcję Wstępne ładowanie stron. I tu tkwi ta jego ''szybkość'' - szybkość wczytywania stron z cache. Ja czyszczę cache codziennie, a strony na łączu 2Mb wczytuje w mgnieniu oka.

(lith) #3

Opera nie lepsza. Kiedyś 4 GB uzbierałem. W tej chwili mam coś koło 150 MB nazbierane. Chociaż jak dla mnie to nie jest wada, wręcz przeciwnie, pod warunkiem, że przeglądarka potrafi na takim dużym cache'u sprawnie pracować i nie muli.

(Algalor13) #4

Proponuje czyścić przed po każdym zamknięciu zakładki.

(Danielm86) #5

limon13 , dysku zabraknie, a na grzyb pobierać cały internet? Opera ma to do siebie, że pobiera i błyskawicznie przetwarza stronę. Na grzyb magazynować strony na dysku?

(Algalor13) #6

Nie ma żadnego racjonalnego powodu. Twórcy przeglądarek dodają tą funkcję do swoich produktów ot tak, dla śmiechu.

Skończmy tutaj może tą dyskusję. Ty po raz kolejny poczułeś potrzebę zrobienia OT w ramach ewangelizacji świata na rzecz jedynie słusznej przeglądarki. Jak nieopatrznie, nierozsądnie i całkiem głupio nie zignorowałem. Niniejszym kajam się i obiecuje poprawę.

(ra-v) #7

limon13 ,

Widać nie korzystałeś z łącz mobilnych, Neo 1Mbit, kablówek i radiówek. Nie znasz się to się nie wypowiadaj. Wciśniej lepiej CTRL+F5 na Firefoxie a potem klikaj kolejne podstrony - sam zobaczysz choćby częściowo dlaczego stosuje się cache.

hINDUss ,

http://www.google.com/support/forum/p/Chrome/thread?tid=098d42a41aacdc6d&hl=en - może coś pomoże a jak nie to w zaplanowanych zadaniach dawaj sobie czyszczenie tego folderu cache.

(Danielm86) #8

limon13 , z Bogiem. Z głupcami nie ma co dyskutować. Sam skomentowałeś w błazeński sposób mój pierwszy post. Nic złego nie napisałem. Po prostu fakty. Cache czyszczę od 12 lat. Każda głupia przeglądarka nawet IE 6 potrafi szybko wczytywać strony z cache. A na tym pic polega - szybkość Chrome. I nikogo do niczego nie przekonuję - odczep się (grzecznie).

(Hindol) #9

nie zrozumieliście moich intencji i zaczęliście flejma :stuck_out_tongue_winking_eye:

a nikt nie podał o co prosiłem

więc UWAŻNIE i jeszcze raz czytamy co napisałem :

jeśli stale używacie Chrome, nie kasujecie historii ani cache, podajcie mi ile zajmują wam pliki w "c:\Documents and Settings\profil\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\User Data\Default\"

a w szczególności pliki History*.* oraz katalog Cache

czyli poproszę o coś takiego:

Cache 233 MB

History 173 MB

History Index 2010-12 47 MB

History Index 2011-01 57 MB

History Index 2011-02 54 MB

cały katalog zajmuje 577 MB

i ewentualnie deklarację jak bardzo i/lub wyłącznie używacie Chrome'a

(ra-v) #10

Urzywam kiedy potrzebuję coś innego lub Opery oraz w Pracy. Powiedz mi czym zrobiłeś ten "zrzut statystyk", czy to jest w Chrome?

(Hindol) #11

wchodzisz do katalogu i patrzysz na rozmiary plików :wink:

oh, widzę że tylko do flejma znaleźli się chętni, podać suche fakty ile pliki wam zajmują już się nie chce :stuck_out_tongue_winking_eye:

(ra-v) #12
126M	google-chrome/Cache

44K	google-chrome/Media Cache

28M	google-chrome/Default/Cache

44K	google-chrome/Default/Media Cache

28M	google-chrome/Default

154M	google-chrome

Cały Cache Google Chrome dla Linux od ok 3 miesięcy to 154MB.

Używany jest wraz z operą zamiennie, z tym że nie za często, jest na pewno często odpalana i wyłączana. Uruchamiana jest minimum raz dziennie, wykorzystywana do różnych rzeczy.

(lith) #13

U mnie 31 MB... ale używany bardzo rzadko. Chyba nigdy nie czyszczony.