Chrome - zużycie HDD

mam głupie pytanie do “Chromowców” :wink:

jeśli stale używacie Chrome, nie kasujecie historii ani cache podajcie mi ile zajmują wam pliki w “c:\Documents and Settings\profil\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\User Data\Default”

a w szczególności pliki History*.* oraz katalog Cache

Chrome próbuje pobrać cały internet na dyskietkę. Nie bez powodu ma opcję Wstępne ładowanie stron. I tu tkwi ta jego ‘‘szybkość’’ - szybkość wczytywania stron z cache. Ja czyszczę cache codziennie, a strony na łączu 2Mb wczytuje w mgnieniu oka.

Opera nie lepsza. Kiedyś 4 GB uzbierałem. W tej chwili mam coś koło 150 MB nazbierane. Chociaż jak dla mnie to nie jest wada, wręcz przeciwnie, pod warunkiem, że przeglądarka potrafi na takim dużym cache’u sprawnie pracować i nie muli.

Proponuje czyścić przed po każdym zamknięciu zakładki.

limon13 , dysku zabraknie, a na grzyb pobierać cały internet? Opera ma to do siebie, że pobiera i błyskawicznie przetwarza stronę. Na grzyb magazynować strony na dysku?

Nie ma żadnego racjonalnego powodu. Twórcy przeglądarek dodają tą funkcję do swoich produktów ot tak, dla śmiechu.

Skończmy tutaj może tą dyskusję. Ty po raz kolejny poczułeś potrzebę zrobienia OT w ramach ewangelizacji świata na rzecz jedynie słusznej przeglądarki. Jak nieopatrznie, nierozsądnie i całkiem głupio nie zignorowałem. Niniejszym kajam się i obiecuje poprawę.

limon13 ,

Widać nie korzystałeś z łącz mobilnych, Neo 1Mbit, kablówek i radiówek. Nie znasz się to się nie wypowiadaj. Wciśniej lepiej CTRL+F5 na Firefoxie a potem klikaj kolejne podstrony - sam zobaczysz choćby częściowo dlaczego stosuje się cache.

hINDUss ,

http://www.google.com/support/forum/p/Chrome/thread?tid=098d42a41aacdc6d&hl=en - może coś pomoże a jak nie to w zaplanowanych zadaniach dawaj sobie czyszczenie tego folderu cache.

limon13 , z Bogiem. Z głupcami nie ma co dyskutować. Sam skomentowałeś w błazeński sposób mój pierwszy post. Nic złego nie napisałem. Po prostu fakty. Cache czyszczę od 12 lat. Każda głupia przeglądarka nawet IE 6 potrafi szybko wczytywać strony z cache. A na tym pic polega - szybkość Chrome. I nikogo do niczego nie przekonuję - odczep się (grzecznie).

nie zrozumieliście moich intencji i zaczęliście flejma :stuck_out_tongue_winking_eye:

a nikt nie podał o co prosiłem

więc UWAŻNIE i jeszcze raz czytamy co napisałem :

jeśli stale używacie Chrome, nie kasujecie historii ani cache, podajcie mi ile zajmują wam pliki w “c:\Documents and Settings\profil\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\User Data\Default”

a w szczególności pliki History*.* oraz katalog Cache

czyli poproszę o coś takiego:

Cache 233 MB

History 173 MB

History Index 2010-12 47 MB

History Index 2011-01 57 MB

History Index 2011-02 54 MB


cały katalog zajmuje 577 MB

i ewentualnie deklarację jak bardzo i/lub wyłącznie używacie Chrome’a

Urzywam kiedy potrzebuję coś innego lub Opery oraz w Pracy. Powiedz mi czym zrobiłeś ten “zrzut statystyk”, czy to jest w Chrome?

wchodzisz do katalogu i patrzysz na rozmiary plików :wink:

oh, widzę że tylko do flejma znaleźli się chętni, podać suche fakty ile pliki wam zajmują już się nie chce :stuck_out_tongue_winking_eye:

126M	google-chrome/Cache

44K	google-chrome/Media Cache

28M	google-chrome/Default/Cache

44K	google-chrome/Default/Media Cache

28M	google-chrome/Default

154M	google-chrome

Cały Cache Google Chrome dla Linux od ok 3 miesięcy to 154MB.

Używany jest wraz z operą zamiennie, z tym że nie za często, jest na pewno często odpalana i wyłączana. Uruchamiana jest minimum raz dziennie, wykorzystywana do różnych rzeczy.

U mnie 31 MB… ale używany bardzo rzadko. Chyba nigdy nie czyszczony.