Chrupiący HDD! Czyli chłoljerne 2MB

Mam problem z dyskiem twardym - ma uszkodzone 2MB. Podczas używania zaczął poprostu “chrupać” albo “drapać” jak kto woli, ale na pewno czyta. Jak sprowadzić go do stanu używalności bez formatowania??

Jeśli chcesz pomóc - odpowiedz na temat albo pisz na GG (3204411), z góry dzięki!

zobacz tu

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … egenerator

jesli to sa fizyczne dane to masz problem bedziesz musial co jakis czas uzywac scandisk do przenoszenia plikow z blednych danych lub zeby je omijac

Sądząc po tym, co napisałeś, jest to fizyczne uszkodzenie dysku. W takim wypadku raczej niewiele da się zrobić. Formatowanie nic tu nie da, gdyż w ten sposób nie naprawisz fizycznych uszkodzeń. Dalsze użytkowanie dysku spowoduje, iż z czasem ten “bad sector” będzie się powiększał, co może owocować gubieniem plików itp. Może być też tak, że dysk wogóle przestanie działać. Moim zdaniem nie ma innej rady, niż tylko kupić nowy dysk, jeśli nie chcesz mieć dalszych problemów.

Hm… dysk jest IBMa - niekiedy sam się “cudownie” naprawia - po prosu chodzi bez gadania, a ten bad sector mam od hohohoho albo jeszcze lepiej

Ale zeskanuje i czarymary srutututu i musi działać a jak nie - to przez okno :twisted:

Morzesz po prostu utworzyć nową partycję na dysku, do której wrzucisz uszkodzone sektory - Twoje dane będą bezpieczne i nie musisz wydawać na nowy dysk. Jeśli partycję ukryjesz, wkrótce zapomnisz że masz jakieś uszkodzone sektory.

Masz dwie możliwości a właściwie jedną jeżeli chcesz w dalzym ciągu korzystać z tego dysku.

1.Kupić nowy dysk(jak masz kase)

2.Musisz odizolować padniete sektory>porada>Jurek.S

Musisz coś wybrać ,bo jak tego nie zrobisz to głowica pojdzie…pa pa

i po twoich danych i pozostanie ci >1.

pozdro…

Hehe… OŁASZAM IBMa NAJLEPSZYM PRODUCENTEM HDDków - CZOŁGÓW !!

Problemem były zebsute sektory na początku dysku, a win nie zdążył ich naprawić. No, ale po formacie wszystko jest oki, nawet lepiej :slight_smile: No, w każdym bądź razie DZIĘKI wszystkim :lol:

Ja tam bym zrobił kopie ważnych danych.