Chwilę po wejściu do Mozilli następuje jej zamknięcie


(Piotr Rakus) #1

Witam,

Jako, że jestem poraz pierwszy na forum to proszę o wyrozumiałość. Mam problem z komputerem objawiający się tym, że nie ma możliwości skorzystania z internetu gdyż po wejściu do przeglądarki (czy to Mozilli czy IE) następuje jej zamknięcie. Problem jest również z instalacją programów na tym komputerze gdyż i w tym przypadku pojawiają się komunikaty - różne w zależności jaki program instaluję. Próbowałem przeinstalować FF i kiedy udało się udało mogłem np. otworzyć stronę wp.pl ale po chwili po wejściu w link z tej strony nastąpiło zamknięcie przeglądarki.

Pierwszy raz użyłem OTL więc nie wiem do końca czy dobrze wykonałem operację.

Log: http://www.wklej.org/id/881506/

Czy da się coś z tym zrobić? Czy jedyną słuszną operacją będzie sformatowanie dysku i wgranie systemu ponownie?


(Acorus) #2

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.


(Piotr Rakus) #3

log po restarcie: http://www.wklej.org/id/881567/

log po Skanuj: http://www.wklej.org/id/881568/

Czy publikowanie tych logów w necie jest bezpieczne?


(Acorus) #4

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.

Wyłącz i włącz przywracanie systemu.

http://www.searchengines.pl/Czyszczenie … 41981.html

Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW Malwarebytesa “Uruchom Malwarebytes, przejdź do zakładki Aktualizacja, Sprawdź aktualizacje.”

Zainstaluj aktualizacje do programow wskazanych przez Security Check

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html jako out of date.


(Piotr Rakus) #5

Wykonałem szybki scan w programie Malwarebytes Anti-Malware i nie pokazał żadnego wirusa, Jutro puszczę dokładny (pełny scan) gdyż dzisiaj muszę jechać już na spotkanie służbowe. Na ten moment niestety po włączeniu Mozilli znowu się zamknęła i po otwarciu ponownym w trybie awaryjnym po jakiejś chwili znowu się zamknęła i wyskoczył komunikat w okienku windosowym: Wystąpił problem z aplikacją crashreporter.exe i zostanie ona zamknięta.

Na dzień dzisiejszy bardzo dziękuje za dotychczasową pomoc.

Może jeszcze coś trzeba wykonać?

Spróbuję przeinstalować ff i sprawdzę też google chrome i IE. Wcześniej wyczyszczę komputer CCleanerem i sprawdzę jaki będzie efekt.

Dodane 28.11.2012 (Śr) 9:55

Przepraszam za post pod postem.

Sytuacja wygląda tak, że zaraz po włączeniu rano komputera i pojawieniu się pulpitu z ikonami nastąpił restart i tak trzy razy pod rząd. Za czwartym razem system wstał i mogłem już pracować na systemie ale niestety Mozilla nie działała i IE też. Podjąłem próbę przeskanowania programem Malwarebytes ale niestety już nie mogłem go odpalić i wyskakiwał standardowy komunikat, że aplikacja wykonała nieprawidłową operację i zostanie zamknięta. Odinstalowałem Malwarebytes i podjąłem próbę zainstalowania go ponownie i niestety próba nie powiodła się. Podobnie było w przypadku CCleaner a próbowałem z różnymi wersjami tych programów. Co ciekawe podczas ponownej próby włączenia Mozilli nastąpił restart i pojawił się komunikat, który widziałem poraz pierwszy: “System Windows nie może odnaleźć pliku “C:\Program.” Upewnij się, że wpisana nazwa jest poprawna i spróbuj ponownie. Aby wyświetlić plik, kliknij przycisk Start, a następnie polecenie Wyszukaj”. Kliknąłem OK i komputer działa to znaczy można skorzystać z programów zainstalowanych na komputerze np. MS Word.

Dodam, że komputer został przetestowany pod kątem sprzętowym to znaczy została przetestowana pamięc RAM, dysk, karta graficzna, zasilacz, karta sieciowa i nic nie wzbudziło podejrzeń, chyba, że coś dzieje się z płytą główną aczkolwiek byłaby to dziwna sytuacja.

Dodane 28.11.2012 (Śr) 10:03

logi po trzech restartach:

http://www.wklej.org/id/882264/

http://www.wklej.org/id/882266/

Dodane 28.11.2012 (Śr) 14:47

Proszę o informację czy komputer w jakiś sposób był zainfekowany gdyż kompletnie nie znam się na logach i czy po wykonaniu skrytptów j/w te infekcje zostały usunięte? Skłaniam się jednak do wniosku, że chyba to będzie problem sprzętowy i coś z płytą jest nie tak. Komputer zachowuje się dość niestabilnie. Uruchomiłem go w trybie awaryjnym i udało mi się zainstalować mbam i właczyłem pełne skanowane dysków ale niestety po jakiś 5-10 minutach nastąpił restart komputera. Ponowna próba uruchomienia mbam niestey już się nie powiodła. Nie mam zatem możliwości przeskanowania komputera pod kątem wirusów. Dodam jeszcze, że na przykład w dniu dzisiejszym nastąpiły trzy restarty systemu podczas pracy na tym komputerze i są one nieregularne.

Maksymalnie dla mnie dziwny przypadek i ręce mi już opadają.