Chwilowe "freezy" internetu - XPsp3, neostrada

Witam wszystkich użytkowników , niestety muszę zacząć swoją przygodę z forum od opisania problemu :(.

Od około tygodnia raz na jakiś czas mój internet jakby zamraża się… trwa to najwyżej minutę, wystarczy, żeby wyrzuciło mnie z gadu-gadu, zacięły się wszystkie transfery w operze, przestały renderować strony internetowe, nie mówiąc o pingach / disconnectach w grach sieciowych. Dziś zsofmatowałem dysk, lecz nic nie pomogło.

Niedawno skończyła mi się licencja w NOD’zie i zmieniłem pakiet antywirusowy na darmową avirę, jako firewall zastosowałem outpost. Zainstalowalem je od razu również na nowym systemie, ktory ewentualnych wirusów lub inncyh “brzydali” nałapać nie zdążył - i nic się nie zmieniło. I tutaj moje pytanie - czy te freezy mogą być spowodowane działaniem aviry/outposta? Podczas jednego z nich szybciutko wyłączyłem firewalla, ale nic to nie dalo, zmrożenie minęło tak jak zwykle po około minucie / 2 minutach.

Przede wszystkim mogą być spowodowane czynnikami zewnętrznymi, co trzeba sprawdzić najpierw.

Sprawdzić na jakimkolwiek innym systemie na tym samym łączu, czy jest tak samo.

Zaciągam już debiana. Narazie zobaczyłem w firewallu dziwny proces wysyłający do neta jakieś dane. svhost też wysyła, tylko ciekawe co one wysyłają?

Dodane 26.01.2010 (Wt) 14:38

Cóż, raczej nie widze freezów na debianie, ściągały mi się różne paczki z repozytorium i nic się nie działo.

No to problem leży w Windowsie. Przeinstaluj najpierw sterowniki karty sieciowej.

Hmm… jesteś pewien? Stery po wczorajszym formatowaniu mam nowiutkie a problem nie ustapił…

No to dziwne. Po stronie sprzętu to to na pewno nie jest, bo na Linuksie jak widzisz działa bez problemu.

Spróbóje pozbyc się Firewalla a jak nie pomoże to Aviry. I tak szpieguja i tak więc co za różnica.

Jeśli już, to wyłącz (tylko na tyle czasu, na ile będzie potrzeba, po tej przerwie polecam skorzystanie ze skanera!) program antywirusowy i firewalla i zobacz jak będzie.

Spokojnie, mam firewalla w routerze i jechałem na nim przez rok bez większych problemów, ten Outpost to taki mój ostatni wymysł. Narazie żadnych freezów nie było, avira hula, outpost nie.

Dodane 27.01.2010 (Śr) 17:37

Wygląda na to, że problem z głowy. Ani jednego freeza aż do teraz ;]. Dzięki za pomoc