Chwilowe zawieszanie kompa

(system) #1

Zaczeło sie dziać niedawno. Gdy włączam moj komputer i klikam PPM na jakis plik to komp zostaje unieruchomiony na jakeis 10 sekund po czym rozwija sie ta lista, w krotkim okresie czasu ( 5 sekund) to sie nie powtarza ale potem znowu sie zaczyna, chce PPM otworzyc liste ale dalej jest zwiecha na 10 sek. Gdy uruchamiam Programy z Pakietu Office : Word zawiesa sie na 15 sek przy starcie, po czym dziala, gdy chce otworzyc plik znowu to SAMO. Gdy odpalam antywirusa Symantec Security tez musze czekac, gdy chce na tray aotworzyc liste ( symanteca oczywiscie) tez msuze czekac jakies 10 sek po czym sie pojawia ( open antivirus, disable Auto-protect) ITD.

Przeinstalowałem dzisiaj system, TZN odnowiłem GHOSTA, i to samo ...

Sam niewiem co może być powodem, Porbowałem tez otwierac zasoby z innego kompa, tak zeby pominąć mój dysk ale to samo ...

(El Presidento) #2

Sprawdz w Menadzerze Zadan jak wygląda wydajnośc :slight_smile:

(Matisleszno) #3

może masz rejestr "zabrudzony". Wyczyść go programem J_v16 power tools_ dostępnym na vortalu :slight_smile:

BTW dzieje ci się tak tylko przy pierwszych minutach uruchomionego systemu?

(system) #4

nie cały czas, pozatym napisałem ze to jest zrobiomy GHOST który zawierał czysty system + niezbędne sterowniki. Przed zrobieniem GHOSTA tze byly takie problemy ( ldatego niedzy innymi zrobilem wlasnie ghosta :slight_smile: )

(El Presidento) #5

Sprawdz w podglądzie zdarzeń , czy nie ma jakiś błedów albo komunikatów podczaś zwisu.

(system) #6

Gdzie znajde ten podgląd zdarzeń??

Co do menedżera zadań cadań podczas zwisu, żaden proces niejest zasobo żerny, proces bezczynności na poziomie 99%

(El Presidento) #7

Panele Sterowania-Wydajność i konserwacja-Narzędzia administracyjne

A nie masz jakiś podejżanych procesów moze przybłąkał się jakiś syf nie wykluczone :slight_smile: