Chyba cos blokuje dostęp do dysku (?)

Witam,

mam taki problem. Od jakiegos czasu bardzo zwolnił mi komp, długi czas bootowania i ogólnie nie pracuje tak wydajnie jak jeszcze niedawno. Zauwazyłem coś dziwnego. Chciałem sobie zrobić szybki skan dysku programem HDSentinel, lecz niestety nie mogę go wykonac bo nastepuje błąd, że 'scan was interrupted by hosts/software". Nie mogę też wykonać chkdsk (zawiesza się na poziomie 4 na 0%), także skanowanie dysku w Norton System Works i TuneUp nie może się zakończyć. Coś prawdopodbnie w jakis sposoób blokuje dostęp do dysku. Chodzi o partycję D: bo systemowa C: wydaje się w porządku. Ma ktos może jakaś radę?

Czy próbowałeś skanować dysk z zewnątrz. Uruchamiając np linuksa z płyty. Jeżeli blokada będzie następować także w takim przypadku to może to wskazywać na uszkodzenia na dysku.

Robiłem chkdsk z konsoli po włożeniu płytki instalacyjnej Windowsa, wtedy chkdsk się wykonał.

Nie wiem wprawdzie jak robiłeś tego chkdska ale może spróbuj go wykonać z płyty z opcją chkdsk c: /R która implikuje naprawianie błędów. Może to coś pomoże

zrobiłem chkdsk c: /f i chkdsk d: /f i dalej bez zmian.

A spróbuj wykonać skanowanie w trybie awaryjnym tymi programami co wskazałeś w pierwszym poście.

ok, popróbuje i dam znać.

Dodane 22.10.2010 (Pt) 18:49

niestety w trybie awaryjnym problem dalej wystepuje, nie mogę zakończyć skanowania.

Dodane 23.10.2010 (So) 9:31

w logu pojawiło mi się

Sterownik wykrył przestarzałe oprogramowanie sprzętowe dla urządzenia \Device\Ide\IdePort2. W efekcie może wyniknąć ograniczenie wydajności.

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

event id 26.

ktoś wie jak to ugryźć?

Dodane 24.10.2010 (N) 10:56

czy ma ktos jakis pomysl?

jest to chyba najdziwniejszy przypadek jaki mialem. nagle komp stracil na wydajnosci sporo, wszystko praktycznie sie scina, ogolnie pracuje znacznie slabiej.