Chyba cos powaznego:(?Da rade odzyskac dane?

Siedzialem sobie przy kompie listwe mam pod nogami i niechcaco ja nacisnelem tzn wyłączylem luzz bylo okej pare godzin pozniej chcialm wlaczc kompa nacisnelem guzik w listwie a nastepnie guzik w kompie i co?? W pokoju nagle uniosl sie swąt przepalonych tranzystorków ehhh

Na tyle a niel moje umiejetnosci mi pozwalaja zaczelem szukac przyczyn.Pierwsza jaka mi wpadla do głowy zasilacz no i oczywiscie owy swat wydobywal sie z zasilacza .Kupilem nowy zasilacz wsadzilem odpalam a tu cisza czarny ekran nic sie nie dzieje totalnie nic hmmm zaczelem sie zastanawiac cos to moze byc doszedlem do kolejnej wiadomosci ze niestety moja karta grafiki przezyla tez spotkanie z wysokim napieciem kolejny wydatek co dalej mimo zakupionej karty komuter nadal stal wiemiejscu dopiero po tym jak wypielem dysk odpalal sie i uruchamia oczywiscie bez dysku dalego nie “pojechal” 3 zla wiadomosc dysk :frowning:

1.Mam takie pytanie czy przy zwykłum wylaczeniu produ tez moze mnie w przyszlosci takie cos spotkac???

2.Na dysku byly bardzo znudne,zbierane przez kilka lat dane statystyki tysiace zdjec .Czy istnieje szansa je odzyskac?Niechce slyszec moralow robic kopie zapasowa bo teraz juz o tym wiem ze takowa trzeba robic:)

Bardzo czięzko powiedzieć, ale znikanie danych które są juz na dysku nie powinny mieć miejsca.

Ale dane na których pracuja mogą pójśc w niepamięc.

Lekarstow

Robić kopie danych - kara.

Specjalistyczny zakład do odzysku danych - kupa kasy to kosztuje.

Załatwić taką samą elektronikę dysku ( z dokładnie takiego samego dysku jak masz) i przełożyć do Twojego - może dysk ruszy.

Solo zacznij pisać wyraźnie bo się jakoś nie mogę w niektórych miejscach połapać (tylko metoda "domysłu działa :slight_smile: )

Mądry polak po szkodzie:]

1600zł mi powiedzieli:(

Było to juz robione dysk jest walnienty elektronicznie nie fizycznie

W tym problem ze jak dysk sie podlaczy to kom nie dziala stoi w miejscu wiec nie moge uzycz jakiekolwiek programu:(

Złączono Posta : 24.12.2005 (Sob) 12:02

Człowiekowi do przeczytania tekstu wystarczy jezeli bedzie 60% liter z danego wyrazu napisanego poprawnie w tym pierwsza i ostania :slight_smile: tak na marginesie heheh jak szybko pisze to popelniam bledy…