Chyba przegrzewający sie laptop

Wita posiadam laptopa fujitsu siemens amilo m1450g. Problem tkwi w tym że chyba się przegrzewa. Laptop zarówno u góry jak i u dołu w miejscach gdzie znajdują się dysk i procesor jest bardzo ciepły. Po za tym wiatrak chodzi głośno bo często pracuje na maxa. Laptop stoi na równej powierzchni a wylot powietrza nie jest niczym przysłonięty. Nie gram na nim w gry. Przeważnie chodzi długo ale tylko internet. Co zrobić aby się tak nie grzał i chodził ciszej?

Dane laptopa;

Karta wideo Mobile Intel® 915GM/GMS,910GML Express Chipset Family (192 MB)

Typ procesora Mobile Intel Pentium M 735, 1700 MHz (17 x 100)

Dysk fizyczny FUJITSU MHV2080BH (74 GB, IDE)

System operacyjny Microsoft Windows XP Home Edition sp3

Na początku zainstaluj jakiś program sprawdzający temperaturę podzespołów komputera i podaj jakie wyświetla ci temperatury np. everest lub speedfun.

Jeśli się przegrzewa to prawdopodobnie masz w środku dużo kurzu który należy usunąć.

everest pokazuje mi 2 temperatury:

Procesor 54 °C (129 °F)

FUJITSU MHV2080BH 55 °C (131 °F)

W obecnej chwili laptop chodzi dość cicho potrafi głośniej. Jak miałem speedfana to pokazywał mi chyba prze temp. dysku czerwony płomyk

Temperatura procesora jest ok. Temperatura dysku jest bardzo duża, możliwe że program coś źle czyta. Jeśli jest prawdziwa to chłodzenie dysku kiepskie.

Spróbuj odpalić jakiś program który trochę obciąży sprzęt i napisz jakie wtedy masz temperatury.

Czy laptop był kiedyś czyszczony? Kiedy to było?

Odpaliłem na chwilkę grę i temperatura dysku skoczyła do

FUJITSU MHV2080BH 58 °C (136 °F)

Temp. procka nie zmieniła się.

Laptop czyściłem tak prowizorycznie z kurzu. Odkurzaczem trochę przejechałem przy wentylacji ale sądzę iż dużo to nie dało tzn kurzy nie wyciągnął dokładnie.

A oto odczyt ze speedfan

0290036f81157c84m.jpg

Miałam podobny problem z moim Fujitsu Siemens Amilo Pro v8010. Bez przerwy się chłodził - temperatury były takie jak w Twoim laptopie. Byłam z nim w serwisie, czyściłam i to nic nie dawało. Kupiłam w końcu tzw podkładkę chłodząca i to trochę pomogło.

O ile obniżyły się temperatury?

Temperatury spadły ok 4-5 stopni.

No to maiłabym jeszcze prośbę aby inni się wypowiedzieli co sądzą o tych podkładkach chłodzących pod laptopa?

METODA NA PRZEGRZEWAJACY SIE LUB PISZCZACY LAPTOP , przeczytajcie, mam laptopa FUJITSU SIEMENS AMILO ale w innych jest podobnie

chlopaki i dziewczyny ja po 3 latach pisku i przegrzewania sie, totalnie wkurzony odwazylem sie odkrecic radiator i to nic strasznego i nic trudnego, odkrecanie pokrywy laptopa jest latwiejsze niz w normalnym PC, po odkreceniu kilku srubek tej mniejszej pokrywy pod spodem ukaze sie nam pamiec ram oraz miedziany/jasno brazowy gruby “pret” tak zwany radiator ktory współodpowiada za chlodzenie, nalezy nie bac sie i spokojnie ODKRECIC ten radiatorek z malenkimi srubkami przytwierdzonymi do metalowej plytki i podniesc uwazajac by nie zgubic srubeczek, jak podniesiecie i odlozycie na bok te brazowa miedziana zawinieta “listwe” czy “pret” jak kto woli, wtedy sprobujcie NAOKOLO oczyscic palcem otwor powstaly po wyjeciu radiatora, jesli cos was blokuje i z boku nie mozecie dotknac wiatraczka to znaczy ze to jest gruby kurz ktory NALEZY usunac, normalnie na codzien ten radiator sasiaduje z wentylatorkiem, nie moze byc nic miedzy nimi, zaden syf bo przez to piszczy, u mnie tam znalazlem gruba pokrywe kurzu ubita niczym wykladzina, wyjalem ja choc byla tak gruba jak materialowy filtr w odkurzaczu :D, wyrzucilem i dmuchnalem porzadnie zeby nic nie bylo miedzy tym radiatorem a wiatraczkiem, zalozylem z powrotem radiatorek i moj pokoj ogarnela bloga cisza, diametralna roznica i od spodu laptopik jest chlodny, niesamowita roznica, polecam nie bac sie, sam sie tez obawialem kilka lat a pisk byl niesamowity z wentylatora i czuc bylo goraco spod laptopa, teraz juz wiem czemu, nie bylo przeplywu powietrza miedzy radiatorem a wiatraczkiem, przykrecic te listwe czyli radiatorek z powrotem oraz pokrywe i delektowac sie cisza !!

platynion , byle jak to napisałeś, aż się nie chce czytać.