Chyba przegrzewanie procesora-restarty przy formatowaniu

Mam problem bo gdy chcę włączyć lub zformatować komputer cały czas mi się wyłącza… Procek używany za 20zł Pasta za 5zł I nie wiem czy to wina procka czy wina pasty… Oto zdjecie “moich zakupów” f37422cc7f2e.jpg

I nie wiem czy kupić inną pastę czy kupić na allegro nowy procesor.

Ogólnie zalecane są lepsze jakościowo pasty, najlepiej srebrne, np arctic silver 5 lub zalman zm-stg1, zm-stg2, to tak na przyszłość.

Podczas normalnego uruchamiania/działania komputera też Ci się resetuje? Przy przegrzaniu najczęściej się wyłącza, a nie resetuje.

Nie zaszkodzi wymienić pasty na procesorze i poprawnie zamontować wiatrak (co w przypadku procków amd jest dużo łatwiejsze niż w przypadku procków intela).

Jak masz możliwość to sprawdź jeszcze temperatury karty graficznej, np podepnij ją do innego komputera i na tamtym ją sprawdź.

Przy normalnym włączaniu się wyłącza…

Jak włożyłem ten procesor i pastę to go nie włączyłem…

Komputer wcześniej działał czy to jest nowy (w sensie złożony teraz)? Tak na wszelki wypadek: sprawdź jak się będzie zachowywał z innym zasilaczem

No to zmień pastę (na wszelki wypadek, najlepiej na jedną z tych przeze mnie podanych) i sprawdź czy masz dobrze zamontowane chłodzenie procka, czy dobrze do niego przylega itp.

Komputer to stary tylko nowy procesor ponieważ chciałem wymienić pastę … Iwyrwałem 1 nóżkę…

Kupiłem używanego procka… Wcześniej działał.

Więc to nie zasilacz…