Chyba uśmierciłem laptopa - pomocy

Witam,

Niechcący przy włączonym laptopie odłączyłem hdd…

po wysunięciu dysku laptop działał, świeciły wszystkie diody,obraz się wyświetlał na matrycy, oczywiście wiadomo, że system zwariował i sie zawiesił…

Wyłączyłem komputer, podłączyłem hdd, chce go włączyć, ale niestety, komputer jest martwy, nie reaguje na nic, nawet gdy podłącze zasilacz nie zapala sie dioda w laptopie, próbowałem odpalać go z dyskiem i bez, z baterią i bez.

Najprawdopodobniej nie doszło do zadnego spiecia, ponieważ nic nie smierdziało, nie dymiło sie itd, no i jak juz pisalem laptop generalnie po wysunieciu dysku dalej działał, tj pracował wentylator itd tyle ze sie zawiesił

Prosze o pomoc, moze ktos ma jakas mysl…

Moze cos z biosem sie stało?

Czy w laptopach sa tez na płycie głównej takie bateryjki podtrzymujace pamiec biosu? moze reset biosu cos da?

Jestem zalamany, bo chwila nieuwagi a tu teraz komp sie wcale nie odpala

dodam ze mam system win xp, a laptop to compaq evo n610c…

u mnie w dell bios restartuje się po wyjęciu baterii z laptopa i zasilania. trzyma się przycisk power ok 12s spróbuj

jak by to była wina dysku to komp by się normalnie odpalił tylko by się komunikat pojawił brak hdd. ale jedno mnie zastanawia jakim cudem wyjąłeś dysk twardy w czasie pracy laptopa i po co :o jak coś się grzebie to zawsze na wyłączonym sprzęcie :!:

pośpiech mnie zgubił, bo klient miał zaraz przyjechać po drugiego compaqa i na szybko baterie chciałęm zmienić, a hdd jest z boku wysuwane, a że w innym mam z boku baterie to mi sie pomieszało… patrze a tu dysk wyciagnąłem zamiast baterii… myslalem ze po dysku będzie, ale że w ogóle laptop przestanie na wszystko reagować to się tego nie spodziewałęm, niestety Twój sposób nie pomaga, ale dz za chęci

jedyny sposób, to zawieść do serwisu i niech to zreperuja, a Ty zapłacisz z własnej kieszeni :frowning:

Wyjmj baterie od biosu,na ok 15 minut po co wyciagales dysk? Compaq ma to ze tak szybko sie nie psuje ja mam Evo n600c,itakszybko nie zamienie na inny,fakt ze to stary sprzet,ale niezawodny.

dzis go rozkrece i wyjme baterie, jak restart biosu nic nie da to chyba faktycznie serwis tylko zostanie :frowning:

A czy czasem nie jest tak, że interfejs SATA umożliwia wymianę dysku, kiedy komputer jest włączony?

To że system się zawiesił, to nic dziwnego, bo na tym dysku był prawdopodobnie plik wymiany. Ale na sprzęt nie powinno to wpłynąć.