Ciągła "mielenie" dysku

Słuchajcie

Od jakiegoś czasu mam problem z kompem. Otórz kiedy go włacze i zaloguje cały czas dysk pracuje pracuje: cały praktycznie czas koło kursora pojawia się klepsydra, słychać pracę dysku, a procesor pracuje skokowo czyli raz jest wykorzystywane jego 15 % zasobów raz 95 % zasobów i cały czas takie skoki, a po pewnym czasie komp się zawiesza i muszę go restartować.

Przewaliłem komp 2 programami anty wirusowymi i nic, oczyściłem z różnych dziwnych rzezczy dwoma programami do takiego czyszczenia i też nic.

Może ktoś podopwiedziec co robić?

  1. Defragmentacja

  2. Format

Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Defaragmentację już wykonałem

Format… to ostateczność

Nie piszesz, jaki to system operacyjny. Jeśli Windows 7, to przeanalizuj procesy w Monitorze Zasobów, w pozycji Dysk /zapis/odczyt. Jeśli Windows XP (dla W7 też), to przeanalizuj procesy w Menadżerze Zadań. Możesz też posłużyć się tym: http://www.dobreprogramy.pl/Process-Exp … 12562.html Podaj na forum co spostrzegłeś.

Mam już wyniki tych testów ale nie potrafie iportować ich na wątek. Ktos pomoże?

Dodane 14.02.2012 (Wt) 20:09

Nie potrafię wkleić wyników testu. Ludzie podajcie rękę…

Dodane 14.02.2012 (Wt) 20:53

Może spróbuje wytłumaczyć

po teście okazało się że jest jeden plik ( fsgk32st.exe) który “wyskakuje na czerwono podczas testów. Kiedy zamykam ten plik ( Kill Process) system powraca do normy, choć zdarzyło mi się że się zawiesił. Nie wiem co to za plik ale ma to związek z Pakietem Bezpieczeństwa UPC, który mam zainstaklowy. A ha i jeszcze jedna kwestia. Kiedy odpalam ten Pakiet Bezpieczeństwa na przednim panelu cały czas widnieje inforamcja " trwa kończenie instalacji…” ale nigdy instalacja się nie kończy a poza tym nie wiem co to za instalacja bo niczego nie instalowałem co wiązało by się z Pakietem Bezpieczeństywa.

Dodane 15.02.2012 (Śr) 19:45

A może ktoś chciaż powiedzieć coś o Pakiecie Bezpieczeństwa UPC??? Może ktoś miał takie problemy?