Ciągła "mielenie" dysku


(Darzamat) #1

Słuchajcie

Od jakiegoś czasu mam problem z kompem. Otórz kiedy go włacze i zaloguje cały czas dysk pracuje pracuje: cały praktycznie czas koło kursora pojawia się klepsydra, słychać pracę dysku, a procesor pracuje skokowo czyli raz jest wykorzystywane jego 15 % zasobów raz 95 % zasobów i cały czas takie skoki, a po pewnym czasie komp się zawiesza i muszę go restartować.

Przewaliłem komp 2 programami anty wirusowymi i nic, oczyściłem z różnych dziwnych rzezczy dwoma programami do takiego czyszczenia i też nic.

Może ktoś podopwiedziec co robić?


(Deliverius) #2
  1. Defragmentacja

  2. Format

Nic innego nie przychodzi mi do głowy.


(Darzamat) #3

Defaragmentację już wykonałem

Format… to ostateczność


(system) #4

Nie piszesz, jaki to system operacyjny. Jeśli Windows 7, to przeanalizuj procesy w Monitorze Zasobów, w pozycji Dysk /zapis/odczyt. Jeśli Windows XP (dla W7 też), to przeanalizuj procesy w Menadżerze Zadań. Możesz też posłużyć się tym: http://www.dobreprogramy.pl/Process-Exp … 12562.html Podaj na forum co spostrzegłeś.


(Darzamat) #5

Mam już wyniki tych testów ale nie potrafie iportować ich na wątek. Ktos pomoże?

Dodane 14.02.2012 (Wt) 20:09

Nie potrafię wkleić wyników testu. Ludzie podajcie rękę…

Dodane 14.02.2012 (Wt) 20:53

Może spróbuje wytłumaczyć

po teście okazało się że jest jeden plik ( fsgk32st.exe) który “wyskakuje na czerwono podczas testów. Kiedy zamykam ten plik ( Kill Process) system powraca do normy, choć zdarzyło mi się że się zawiesił. Nie wiem co to za plik ale ma to związek z Pakietem Bezpieczeństwa UPC, który mam zainstaklowy. A ha i jeszcze jedna kwestia. Kiedy odpalam ten Pakiet Bezpieczeństwa na przednim panelu cały czas widnieje inforamcja " trwa kończenie instalacji…” ale nigdy instalacja się nie kończy a poza tym nie wiem co to za instalacja bo niczego nie instalowałem co wiązało by się z Pakietem Bezpieczeństywa.

Dodane 15.02.2012 (Śr) 19:45

A może ktoś chciaż powiedzieć coś o Pakiecie Bezpieczeństwa UPC??? Może ktoś miał takie problemy?