Ciągła praca dysku po włączeniu systemu

Witam, chciałem się spytać czy ktoś ma ten sam problem co ja. Otóż po po każdym załadowaniu się systemu Windows 7 (wersja Home Premium), nieważne czy po restarcie, czystym uruchomieniu, wznowieniu z Uśpienia czy hibernacji - dysk coś czyta/zapisuje przez jakieś 2 minuty. Dzieje się to po ukazaniu pulpitu. Jest to bardzo wkurzające i utrudniające użytkowanie, bo praktycznie przez te kilka minut praca na lapku jest strasznie spowolniona. Nie jest to na pewno żaden wirus - mam tak już od conajmniej roku, po kilku instalacjach systemu. Myślę, że to jakaś usługa Windowsa, która uruchamia svchost z jakimiś parametrami. Nie bardzo tylko wiem jak ją namierzyć. Jeśli z góry wiadomo co to jest - prosze o odp. Jeśli nie - zadajcie mi pytanie, to odpowiem na więcej szczegółów.

Słuchaj, być może jest to związane z usługa indeksowania plików, ale głowy nie dam sobie uciąć.

Daj uruchom i wpisz services.msc i wyłącz usługę odpowiedzialna za indeksowanie.

Otwórz systemowy Monitor zasobów i tam w oknie dla Dysku sprawdź to “coś”, co tak intensywnie działa na dysku w tym czasie. Odczyt z kolumny Plik możesz podać na forum (parametry Zapis i Odczyt również).

svchost.exe (LocalSystemNetworkRestricted)

Dodane 05.09.2013 (Cz) 12:45

Jakieś pomysły ?