Ciągła praca procesora i ramu na 95%

Witam.

Mam problem z prockiem i ramem. Po uruchomieniu komputera zarówno pamięć ram jak i procesor przez około 2 godziny ciągle pracują na 100% i nic praktycznie nie można robić. Nie wiem co się dzieje z moim laptopem bo jak nic jeszcze nie otworzyłem to procesor jak i ram nie powinny być zbytnio obciążone. Kilka dni temu zrobiłem format kompa bo myślałem, że to pomoże jednak cały czas jest tak samo. Skanowałem kompa antywirusem i nic nie wykrywa. Nie wiem co z tym zrobić bo w ogóle nie da się na nim pracować. Ponadto jak wyłączałem komputer to pisało, że jakiś program ACMON uniemożliwia zamknięcie systemu może to on ma coś z tym wspólnego nie wiem bo nawet nie wiem co to jest ten ACMON.  Proszę o pomoc, może ktoś już miał do czynienia z takim przypadkiem.

Pozdrawiam konrad22

Jak instalujesz programy z niepewnych źródeł to nic dziwnego . ACMON.exe jest tego dowodem . Trzeba myśleć , a Ty zdaje się , że z myślenia się zwolniłeś .

FRST ?

https://forum.dobreprogramy.pl/t/471355/1?source_topic_id=507787

Acmon.exe jest sterownikiem Splendid utility od Asusa.mozesz spokojnie odinstalowac

wrzucam linki do wklejek :smiley:

http://wklej.org/id/1999703/

http://wklej.org/id/1999707/

http://wklej.org/id/1999713/

 

Poniższe linki są to raporty wygenerowane podczas skanowania komputera a programie  Farbar Recovery Scan Tool. Już wyżej je raz wkleiłem ale nie napisałem co to jest. Proszę o dalsze instrukcje.

http://wklej.org/id/1999707/

http://wklej.org/id/1999713/

http://wklej.org/id/1999703/

Zanim ktoś logi sprawdzi -Uruchom -Process Explorer-zaznacz >Options>VirusTotal.com>Check VirusTotal.com-zrób screena gdy system przymuli ,i pokaż na forum. Screeny daj na  zewnętrzny serwer a na forum podajesz  link  lub miniaturkę.

Wstawiam screeny zrobione dla programu Process Explorer. Nie wiem czemu mając otwartą tylko jedną zakładkę google chrome zawsze uruchamiają się 4 lub 5 procesów. Pamięć ram jest praktycznie przez cały czas obciążona powyżej 90% natomiast użycie procesora ciągle skacze od 40 do 100%.

http://img24.otofotki.pl/oq206_fot1.png.html

http://img24.otofotki.pl/ch222_fot2.png.html

http://img24.otofotki.pl/va172_fot3.png.html

 

Na początek -Klawisz z logo Windows + R  wpisz: services.msc a następnie szukamy usługi->Windows Search,Windows update-i we właściwościach ustawiamy: Wyłączone.

Ok dzia wielkie. Zrobiłem tak jak napisałeś czyli wyłączyłem te usługi. Zobaczymy co się będzie teraz działo. W tym momencie trochę się uspokoiło ale zobaczę na dłuższym odcinku czasu jak to będzie działało. :smiley:  Dzia wielkie jeszcze raz za tą podpowiedź. Poczekam jeszcze tylko może ktoś sprawdzi te raporty ze skanowania programem Farbar Recovery Scan Tool.