Ciągle BLUE SCREENY na komputerze.Jak temu zaradzić?


(Djzon) #1

Witam! Mam problem z użytkowaniem komputera. Występuje w czasie użytkowania komputera w pewnych odstępach czasowych błąd krytyczny prawdopodobnie spowodowany przez "kmixer.sys", "win32k.sys" oraz przez "ntoskrnl.exe"

Próbowałem przeinstalować sterowniki do systemu windows XP do płyty GA-V900M Rev.1 ale to nie pomogło. Proszę o pomoc jak rozwiązać ten problem.


(me@djohnsc) #2

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Czytanie plików DMP

Jeżeli nie rozwiążesz problemu, to daj raport na forum. Wklej go na http://wklej.org a tu daj tylko link do niego.


(Djzon) #3

Odczytałem właśnie przez ten program i dotyczył wlaśnie tych plików.


(me@djohnsc) #4

Wklej go na http://wklej.org a tu daj tylko link do niego.


(Seba_K.) #5

W ciągu roku już dwa razy męczyły mnie blue screeny. W pierszwym przypadku po teście pamięci okazało się, że pamięć jest uszkodzona, w drugim przypadku coś nie tak było ze zintegrowaną kartą sieciową na płycie. Po wyłączączeniu karty w BIOSie komputer od razu chodził jak należy. Zacząłbym od testu pamięci np. Memtest86+. Już nie pierwszy raz stykam się z problem blue screenów czy resetami powodowanymi przez uszkodzoną pamięć.


(Djzon) #6

http://wklej.org/id/63052/

-- Dodane 11.03.2009 (Śr) 20:26 --

Niedawno wymieniałem pamięć na nową więc to nie w tym problem.


(me@djohnsc) #7

Poczytaj o 0x000000C5, 0x0000008E, i wykonaj co trzeba zrobić => Błędy systemu Windows (kody BSOD)


(Djzon) #8

Tam pisze , żebym aktualizował sterowniki ale pobrałem najnowsze ze strony producenta danej płyty i raczej to nie pomogło.


(Cosik Ktosik) #9

W tym wypadku zainteresuj się sterownikami od karty graficznej.


(Djzon) #10

Wiem, że to głupie pytanie ale nie wiem jakie to powinny być sterowniki(nazwa) do zintegrowanej karty graficznej do płyty GIGABYTE GA-VM900M Rev.1


(Cosik Ktosik) #11

Oto i one KLIK


(Djzon) #12

Dziękuje.

-- Dodane 11.03.2009 (Śr) 21:12 --

Prosiłbym jeszcze o namiary do sterowników do dźwięku bo nie wiem czy te moje są aktualne 2007 rok a na stronie tylko widnieje do Visty a ja mam XP.