Ciągłe 'crashe' programów i gier

Od kilku dni mam ciągle problemy z kompem… Od czasów wymiany płyty głównej (nawet dłużej niż kilka dni…) nic nie działa jak powinno.

Sprzęt to: Asrock n68c gs fx + AMD Athlon X2 5600+, 2x2GB RAM DDR2, XFX AMD Radeon HD6790, Dysk Samsung 500GB i Fujitsu 160GB (laptopowy, systemowy)

Na razie używam Win 8, wcześniej była siódemka. Ale to nie ma znaczenia.

Otóz co się dzieje?

Powiedzmy, chcę pograć w WoT’a - właczam, wchodze do bitwy i po chwili crash, reconnect - pogram 2-4min i znów.

Odnośnie programów - Chrome, bądź inna przeglądarka, oglądam film i bum crash flasha po chwili, bądź w innych programach też wywala (Corel, Photoshop, innych na razie nie używam)

Właśnie testowałem na świeżej instalacji Win8 bez sterowników AMD dzieje sie to samo, tylko mniej fpsów.

Na początku podejrzewałem przegrzewanie się czegoś ale… karta w stresie ma max 65stopni, procek podobnie.

Dysk 500GB zaliczył kiedyś awarię - dziwny zanik wszystkich partycji i dopiero formatowanie spod linuksa zadziałało. Ale nie ma żadnych bad sectorów i smart nic nie pokazuje.

Brakuje mi pomysłów co może być nie tak, co ew. wymienić, sprawdzić…

// edit - błedy:

Ok, mam błędy crashów:

  1. NFS MW, pełna wersja z origina:
  1. Fifa 13 Demo
  1. PES 13 Demo
  1. Fifa 12, origin

Instalowałem Dx9, 10, 11 - zainstalowało poprawnie. Sterowniki od AMD testowałem 12.9, 12.10 i 12.11. Z czym problem? Nie wiem…

System nadal Win8.

Sprawdź pamięci tym programem Memtest86+ wypakuj, nagraj na płytę i uruchom z niej komputer.

Nie mam cdromu, da się zbootowac go z pendrive?

Możesz użyć Universal USB Installer

W step 1 z listy wybierz Memtest

W step 2 podajesz ścieżkę do wcześniej pobranego i wypakowanego Memtest

Jest też wersja przeznaczona na pamięci USB.

http://www.memtest.org/download/4.20/me … taller.zip

Testy nic nie wykazaly, przeszlo pomyslnie :slight_smile: a problemy dalej

Miałem artefakty, blokowanie się programów i gier. Winamp się gryzł i trzeba było go wywalić, nawet instalować sterowniki karty dźwiękowej. Sprawdź i to.

Ok, mam błędy crashów:

  1. NFS MW, pełna wersja z origina:
  1. Fifa 13 Demo
  1. PES 13 Demo
  1. Fifa 12, origin

Instalowałem Dx9, 10, 11 - zainstalowało poprawnie. Sterowniki od AMD testowałem 12.9, 12.10 i 12.11. Z czym problem? Nie wiem…

System nadal Win8.

Podaj screena z programu HWMonitor tak aby było wszystko widać.

Oto screen:

hwm.png

rozumiem ze to są temp w spoczynku a wez włącz program OCCT na 10-15 min i podaj do ilu nagrzewa się procek.

po 19 sekundach zatrzymało działanie OCCT przez błąd na 1 rdzeniu, temperatura w CPUID doszła do 65 stopni.

Jeśli wykryto błąd na rdzeniu to najprawdopodobniej twym problemem jest uszkodzony procesor. Procesor mógł sie uszkodzić np. poprzez korzystanie z niemarkowego zasilacza albo od tak poprostu z jakiegoś powodu jest uszkodzony.

Możesz jeszcze w biosie pokombinowac z napieciami procka itp itd ale wątpie czy coś to da.

Hm, zmniejszyłem taktowanie na 2.6GHz (nie wiem czemu było ponad 3, skoro domyślne to 2,9) i program działał bez problemu ponad 5min. I temperatura nie przekroczyła 60 stopni.

Mam nadzieje, że to rozwiąże wszelkie problemy :wink: