Ciągłe crashe


(Sajerua) #1

Witam mam problem z występującymi ciągle crashami, ogółem wszystkie programy się crashują jak i sam windows. Ostatnio wymieniałem płytę główna, a także twardziela. Problem zaczął się pojawiać po zainstalowaniu windowsa. Liczę na waszą pomoc :slight_smile:


(reos) #2

a sterowniki wgrałeś ?
 


(bachus) #3

Temperatury poprawne?


(Dobreprogramy) #4

Najlepiej daj jakąś fotkę blue screena, to powinno pomóc znaleźć przyczynę. Jeżeli crashują Ci się również same programy i generalnie wygląda na losowe (a nie np X minut od włączenia kompa czy jak jest cieplejszy dzień) to podejrzana może być pamięć, ewentualnie twardy dysk, który jak mówisz, wymieniałeś (na nim trzymany jest plik wymiany, który jest używany jak pamięć, gdy ramu brakuje).

 

RAM możesz przetestować programem memtest (http://www.memtest.org/#downiso - można ściągnąć automatyczny instalator na pendrive)

HDD zaś najlepiej sprawdzić programem w rodzaju HDTune


(Sajerua) #5

 

nie wiem czy wszystkie wgrałem jeżeli nie to jak mogę sprawdzić które mi brakują ?


(Sajerua) #6

tutaj jest bluscreen

13558884_1080196238715456_1816958120362534616_o.jpg


(bachus) #7

Bardzo ładne zdjęcie, ale z niego raczej się nic nie wywróży. Zacznij od wrzucenia raportów (np. na wklej.org, albo zdjęcia postimage.org) z:
1. https://www.piriform.com/speccy

  1. HWMonitor

(Sajerua) #8

a tutaj raporciki

https://postimg.org/image/iwnpcyjg7/

https://postimg.org/image/ht3l0zyt3/

 


(Dobreprogramy) #9

Z tego co widzę, jako najczęstszą przyczynę podawany jest uszkodzony/źle podłączony RAM. Tak więc sugerowałbym sprawdzenie wyżej wymienionym memtestem czy wszystko z nim w porządku.


(Sajerua) #10

Szkodą był żle podpięty ram dziękuje wam za pomoc :slight_smile: