Ciągłe ładowanie przy instalacji win-7


(Gorn3579) #1

Witam jak w temacie widać mam problem z instalacja windowsa 7 z płyty. Pierwszy problem to taki że kiedy odpalam komputer z płyty klikam przy starcie f2 ustawiam aby cd/dvd podczas bootowania było na 1 miejscu zapisuje to przy ponownym rozruchu nie pisze ,,wciśnij dowolny klawisz aby uruchomić start z płyty cd,, napis mi wyskakuje co 5/7 reset komputera. 2 problem jest taki że kiedy już odpala się płyta z windowsem klikam zainstaluj teraz piszę ,,przygotowanie do instalacji,, i tak przez 4 godziny nic więcej -_- . Za pierwszym razem udało się wszystko tylko podczas kończenia istalacji wyłączyło mi kompa i coś się nie zainstalowało bo jak uruchamiam kompa normalnie mam Blue screena z napisami jakimiś trwa to ok 3 sec więc nwm co piszę. Próbowałem naprawić windowsa z płyty ale jest ładowanie i nic więcej nawet nic nie piszę błagam o pomoc bo od miesiąca nie mam kompa i mam ochotę go przez okno wywalić z góry dziękuję za odpowiedzi.


(mrFreeze) #2

Załatw inną płytę z systemem na początek. Podejrzewam problem z jej odczytem ewentualnie uszkodzony napęd wtedy spróbuj instalacji z pena. Jak nie zadziała zboobuj np. Hirena tam jest MHDD i daj smart dysku lub sam MHDD możesz pobrać.

 

http://www.hirensbootcd.org/files/Hirens.BootCD.15.2.zip

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.iso


(Dimatheus) #3

pikelix , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Gorn3579) #4

Można spróbować z pena jak pomoże dam znać

Pytanie czy mogę to co jest na płycie skopiować na pendriva i tak zainstalować?


(mrFreeze) #5

Możesz stworzyć ISO z CD a następnie nagrać to ISO na pena.


(XMan) #6

 

To jest chyba laptop ?

 

Sprawdź:

 

 Resetowanie BIOS-u płyty głównej komputera

 

- Load Optimized Defaults…

po czym na zadane pytanie odpowiadamy " Y" - Yes.

 

Następnie zobacz podczas rozruchu laptopa/komputera wciśnięcie klawisza F12 czy będziesz mieć rozruch z płytki CD/DVD - Enter ?

 

Zobacz również:

 

 Zmiana trybu kontrolera SATA z IDE na AHCI w Windows

 

lub odwrotnie AHCI na IDE.

(na niektórych laptopach często tak bywa)

 

Możesz również sprawdzić:

Format komputera/dysków za pomocą GParted :

http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Program,Windows,13209.html

 

Instalację nowego systemu…

 

Odnośnie instalacji z pendrive:

Jak stworzyć bootowalny pendrive z Windows 7, Vista lub XP