Ciągle mi zmienia język

witam …))

nie wiem co jest grane ale ciągle mi lapek zmienia język i nie moge pisać “ąćżźę” itd teraz pisze bo przestawiłem ale za chwile on mi zmieni na EN a jak ustawie PL to ustawia mi automatycznie na “Polski 214” i tak od dwóch dni mi sie dzieje i nie wiem dlaczego tak sie dzieje jak ktoś … prosze u sugestie z góry podziękowania … :))

26487sccere_jeyzk.jpg

Używasz innych języków?

Jeśli nie, wejdź w ustawienia regionalne, język - szczegóły i usuń z listy języków wszystkie niepotrzebne.

Pozostawiając tylko język polski programisty pozbędziesz się problemu.

Napisz jaki masz sprzęt. Ściągałeś coś ostatnio? Przeczyść kompa TYM oraz TYM

hp “Compaq 6710b” a ostatnio ściągnołem ad aware i spybot & destroy i nie wiem może coś ten “spybot…” coś mi namieszał

Wątpię. Spybot jest dość bezpiecznym narzędziem - trudno jest nim cokolwiek zepsuć.

Próbowałeś zastosować się do mojej rady?

raczej mało prawdopodobne. zastosuj rade Frog następnie moja i zobaczymy

Dodatkowo

Start=>Panel sterowania => opcje regionalne i językowe => języki => szczegóły=>…

  • Język domyślny powinien być Polski - Polski (programisty).

  • Warto wyłączyć polski (214) (a w szczególności skrót który powoduje zmianę domyślnego języka w systemie,

przez to właśnie zmieniają się literki z np. z na y)

Kliknij w " ustawienia klawiszy " w tym okienku => zaznacz opcję" przełącz między językami"

(i od razu dwuklik na tej opcji lub: => następnie zmień sekwencję klawiszy =>

odznacz obydwie opcje (przełącz języki i przełącz układy klawiatury) i kliknij ok, ok, zastosuj, ok, ok.

Zapobiega to przypadkowemu przełączeniu układu klawiatury w czasie pracy .