Ciągłe myślenie kursora - niepoprawne działanie komputera

(Wloch1994) #1

Witam,

mam problem z komputerem (laptopem) od 2 dni, mianowicie od czasu kiedy zrobiłem backup komputera dzieje się z nim coś dziwnego, cały czas myśli kursor i przez to nie mogę robić różnych rzeczy przeskakują mi okna blokuje mi się i zawiesza. problem wcześniej był mały i np. po restarcie kompa wszystko było okey, wczoraj rozebrałem laptopa do części pierwszych bo już ma 2 lata i był po prostu zakurzony. zmontowałem wszytko jak trzeba, nie dało mi żadnych błędów i odpalił bez problemu, ale problem z kursorem się zwiększył i nie wiem co mam zrobić. sprawdziłem czy nie mam wirusa/trojana czy jakiegoś robaka... nic nie ma przefiltrowałem go chyba 6 programami i już nie wiem co robić   :blush:

co mogę z tym zrobić?? 

z góry dziękuje za pomoc 

(drunkula) #2

Po 1: jak robiłeś ten backup od którego to się rozpoczęło?

po 2: co mówi manager zadań, może któryś z procesów svhost zużywa dużo zasobów?

(Wloch1994) #3

1: może podczas instalacji czegoś coś mi wpadło i dopiero z upływem godzin zaczeły się problemy

2: w menager zadań co chwila wszystko lata, nawet nie da się zobaczyć co działa jak zmienia się lista, nie wiem jak sprawdzić który z procesorów svhost zużywa dużu zasobów, ale jak patrze to procesor jest przy uzyciu 15%-20%

3: Hp envy dv6 windows 10 64bit 

(drunkula) #4

1: możliwe, ale nadal info jak robiłeś backup byłoby przydatne… zwykłe kopiowanie, jakiś soft do backupu?

(Wloch1994) #5

Przechwytywanie.thumb.PNG.43c1f37c6897671: od momentu kiedy wyszedł windows 10  zrobiłem update z win 8.1 teraz chciałem go wyczyścić ze wszystkiego bo jakieś małe błędy mi dawało ale zrobiłem to bardziej z powodu że chciałem go oczyścić z syfu na kompie. Wiec zrobiłem backup do zera poprzez ustawienia w win 10 i wróciło wszystko do win 8 i dopiero na pustym systemie (bez zadnych aplikacji dodatkowych) zainstalowałem win 10

1. z tego co widzę to niczego dziwnego nie ma dołączam zrzut ekranu 

dodatkowo jak klikam np w przeglądarce prawym aby zmienić np słowa to za chwile znika okienko opcji, na początku myślałem że coś uszkodziłem w touchpadzie ale wyłączyłem jego i nadal to samo

Przechwytywanie.PNG

(Wloch1994) #6

20151018_173336.thumb.jpg.d3fdbdb78fcf07Pozycja 2 na liście mnie przeraziła, poszukam w internecie i piszą ze jest to wirus, ale nie mogę go usunąć ani antywirusy go nie widzą,  czy to może wina tego?

(mrcn.s) #7

Przetestuj dysk (podaj smart), może podczas backupu głowica dojechała do jakiegoś niestabilnego sektora, który dawno był ni używany.

Próbowałeś instalować Win10 bezpośrednio z obrazu ISO a nie robić update z 8.1 do 10?

Pozdrawiam,

Marcin

(Wloch1994) #8

przetestowałem dysk, ram i żadnych błędów nie ma. czyli lepiej abym na nowo zainstalował system? czy może tylko wyzerować ustawienia?