Ciągłe pikanie głośnika w obudowie

Witam . od dziś rana mam pewien problem . w Biosie mam ustawione aby komputer " piszczał " gdy procesor nagrzeje się do 60 stopni ( mój config w opisie ) . po godzinie grania w Grida bądź most wanted . głośniczek systemowy zaczyna " piszcze". wychodzą szybko z gry . zauważyłem iż procesor posiada 60 stopni . i boxowy cooler chodzi na 3600 rpm . więc jest to dziwne . macie jakąś rade . oprócz zmienia w biosie temperatury krytycznej procka ? czytałem kiedyś iż mój procek może pracować z temperaturą 63 stopnie . więc niewiele mu brakuje .

Maksymalna temperatura pracy procesorów AMD jest zakodowana w numerze OPN nadrukowanym na procesorze. Gdzie :

V - 80°

T - 90°

S - 95°

http://www.amd.com/us-en/assets/content … 05_ENG.pdf - zobacz sobie tutaj…

nie panikowałbym ,choć temperatura powinna być w granicach ; 38 - 55 st. Celsiusza

Warto byłoby wyczyścić obudowę z kurzu, następnie zrobić to samo z zestawem chłodzącym procesor i nałożyć nową pastę termo-przewodzącą.

skitles01 - bardzo dobra rada … a tak na marginesie czy Twój komp ma możliwość oddawania ciepła ? tzn. czy nie jest niczym zastawiony … a otwory do odprowadzania ciepła nie są pozasłaniane …