Ciągłe resetowanie się komputera

Witam.

Mam problem z komputerem, otóż nie wiem która część jest uszkodzona więc opiszę problem;

Po uruchomieniu komputera, chcę rozpocząć instalację Windows XP, i tu jest problem (wcześniej były problemy z ciągłym zawieszaniem się komputera bądź automatycznym jego restartowaniem), tak więc przy wyborze partycji, na której ma być zainstalowany Windows (nie raz i wcześniej) komputer się po prostu resetuje… nic nie jestem w stanie zrobić, tak samo jest przy instalacji Linux Mandriva, gdy kliknę “enter” w celu potwierdzenia instalacji systemu operacyjnego, komputer po prostu się resetuje. Co o tym sądzicie? Dodam, że temperatury są w porządku.

deluks1980 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Podaj odczyt danych SMART dysku z programu z programu MHDD: Instrukcja czytania SMART programem MHDD

A gdzie LOG będzie zapisywany? Skoro nie mam dostępu do dysku?..

Po pierwsze przetestuj pamięć np. MemTest86+. Jeśli pamięć będzie dobra, to przed instalacją systemu wyłącz w BIOSie kartę sieciową, muzyczną i inne zbędne zintegrowane elementy płyty. U mnie identyczne problemy sprawiała karta sieciowa. Ciągle albo zwis albo reset, a systemu nie dało się zainstalować. Kilka dni siedziałem nad tym co tu jest nie tak, ale w końcu znalazłem przczyczynę. Sprawdź w BIOSie napięcia, czy nie ma jakiś odchyleń. Jeśli nadal będzie problem to być może dysk jest niesprawny.

Najlepiej zrób zdjęcie, albo zdaj raport z danych w prawej kolumnie (spisz je)

Dzięki ;), miałem to samo co Ty… (problem z kartą sieciową) wyłączyłem i wszystko gra :slight_smile: dzięki wielkie.

temat do zamknięcia.