Ciągłe resety i pady modemu

Witam

Od jakiegoś czasu posiadam internet Orange 6mb/s. Wszystko było fajnie, aż jakiś miesiąc temu net notorycznie padał. Dokładniej mówiąc, działał normalnie przez 1-2 godziny a potem się rozłączał. Zwykle objawiało to się tym, że na modemie(Sagem F@st 800) gasła dioda ADSL,krótko mówiąc modem sam się rozłączał. nie pozostawało mi wtedy nic innego jak odpiąć usb od modemu, włożyć ponownie i wtedy modem działał. Wie ktoś co jest tego przyczyną? Dodam, że instalowałem przeróżne sterowniki do modemu, używałem też ZTE 852 jednak to nic nie dało. Nie wiem już co mam robić, gdy dzwoniłem do Orange powiedzieli że naprawią, naprawili, chodziło przez 2 dni i znowu to samo. Potem powiedzieli że to może być wina kompa. Wyczyściłem calutki dysk, wgrałem od nowa Win7 i dalej to samo.

Dodam jeszcze, że działając na modemie Sagema prędkość DL wynosi ok. 720kb/s, podłączając ZTE 852 prędkość spada do 540kb/s. o_0 O co chodzi?

Liczę na Waszą pomoc

Pozdrawiam

Po prostu Twoja linia nie wyrabia

Prawdopodobnie twoje SNR jest poniżej 6.

Masz dwa rozwiązania:

  1. Zgłosić reklamację do orange i dzięki temu zmniejszyć prędkość (wtedy problemy z rozłączaniem powinny ustać)

  2. Zakupić router który pozwala na zmianę marginesu SNR (oczywiście po zmianie firmware.)

Przykład takiego routera: Netgear DGN2000

ulalalala - 200zł

innego sposobu rozumiem nie ma?

dziwie się, bo orange było 100% pewne że moja odległość od centrali jest na tyle mała, że 6 mb/s to nie problem. dlatego teraz dziwię się.

No trudno, trzeba będzie zadzwonić do orange, bo nie wiem czy znajdę 200zł na router a potem jeszcze czas na zabawę w zmianę firmware.

dzięki

Dla nich zawsze jest super i każdy ma 1m do centrali :wink:

To był tylko przykład.

Są tańsze firmy i modele np. TP-Link TD-W8960N (on też dobrze sobie radzi z niskim SNR)

Ewentualnie starszy model bez standardu N Netgear DG834G-V4 (ważne żeby był V4 i żaden inny)

I wtedy po kupnie takiego modemu normalnie podłączam sobie kompa do niego, wklepuje passy i jest szansa że net będzie działał jak kiedyś?

Dodam, że mi zależy tylko na tym, bo w domu mam tylko jeden komputer i chce żeby net w końcu działał jak należy.

Pewności nie ma nigdy :?

Najlepiej pożyczyć router od kogoś na dosłownie 5 min, podłączyć i sprawdzić czy moja teoria jest słuszna (czy SNR Margin jest około 6)

hmm, a jak to sprawdzic? :slight_smile:

Zależy od routera :slight_smile:

Zazwyczaj jest zakładka Status i tam już wszystko jest napisane

W skrócie:

  1. Podłączasz router

  2. Dostajesz się na niego poprzez przeglądarkę

  3. Sprawdzasz w zakładce Status parametry linii (najprawdopodobniej nawet nie będziesz musiał wpisywać loginu i hasła orange)

hmm

nie mam za bardzo od kogo tego routera wziąc

btw. jak sprawdzam SNR na moim Fast800 to wychodzi 14dB

a masz jeszcze jakieś propozycje odnośnie tych routerów?