Ciągłe restartowanie komputera

(Rafi11m) #1

Co 10-15 minut resetuje mi się komputer. W podglądzie zdarzeń pisze coś takiego.

System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Przyczyną tego błędu może być fakt, że system przestał odpowiadać, uległ awarii lub nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania.

Wcześniej też miałem ten problem , ale jakoś naprawiłem , teraz powrócił po zainstalowaniu CoModo ANtyvirus - odinstalowałem , ale dalej to się dzieje ;/

Proszę o pomoc.

Wątpię , żeby jakiś z podzespołów był uszkodzony-nowy komputer.

(rgabrysiak) #2

Cześć

Podaj parametry twojego komputera w tym jaki zasilacz posiadasz.

(Rafi11m) #3

AMD FX 6100 X6 3.3 GHz

DDR3 GOODRAM 8192MB 1600MHz CL11 DUAL 2X 4096MB

SEAGATE 1.5 TB ST 1500DL004 SATA III 64MB 5400

GAINWARD GF GT 630 1024MB DDR3/128B D/H

AKYGA 500W ATX AK B-1-500

Dodam , że to się robi co jakiś czas ;/;/

(rgabrysiak) #4

Cześć

Wymień zasilacz na markowy a problem powinien zniknąć.

(Rafi11m) #5

No właśnie nie bardzo bo to wina systemu/programów jakiś , bo taki sam problem miałem jakieś 30 dni temu , powrócił teraz , dzisiaj przez 5h się już komputer nie wyłączył .

(rgabrysiak) #6

Cześć

Zasilacz jest na tzw. czarnej liście ale skoro upierasz się że to nie jego wina to twoja sprawa.

(Rafi11m) #7

Co rozumiesz przez czarną listę , jaki byś polecił?

Jeśli zasilacz jest zły t nie powinien mi sie komputer włączyć , bo już przez 5h się nie zresetował

A te wszystkie problemy wynikły po zainstalowaniu Antyvirusa CodModo i zaaktualizowaniu Javy

Też masz takie coś w Panelu Sterowania? , BO nie wiem , czy nie za dużo tego.

Java 7 Update 9(64bit)

Java update 11

java 6 update 25

Java Se develompment Kit 6 update 25

(Longhorn2009) #8

Za dużo tych Java. Usuń wszystkie i po restarcie wgraj tylko jedną - Java 7 Update 15 32bit.

(rgabrysiak) #9

Cześć

Jeżeli zasilacz jest “zły” to komputer owszem włączy się ale nie będzie pracował stabilnie.

Przeczytaj:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

http://forum.pclab.pl/topic/843054-Czar … canych-v2/

Jeżeli masz możliwość pożycz jakiś markowy zasilacz, podłącz go i sprawdź czy problem ustapi.

(Rafi11m) #10

A jak to sprawdzić?;sd , ostatnio się nie wyłączył przez 2 tyg , zaczęło się wczoraj

(rgabrysiak) #11

Cześć

Co masz teraz na myśli? Jak sprawdzić czy to wina zasilacza napisałem wyżej:

(Rafi11m) #12

Jak znowu się zresetuje , to zrobię to , a jeśli to nie będzie wina z zasilaczu , to jakie rozwiązanie zastosować?

(rgabrysiak) #13

Cześć

Możesz przetestować poszczególne części w komputerze aby wykluczyć problem sprzętowy.

Możesz przejrzeć dziennik błędów w systemie.

Jeżeli np. pojawia się BSOD możesz odczytać i przeanalizować pliki minidump.

(Rafi11m) #14

A tak dokładnie gdzie mam to odczytać?

(rgabrysiak) #15

Cześć

Chodzi ci o pliki minidump? Jeżeli tak przeczytaj: Szukanie przyczyny BSOD-a za pomocą BlueScreenView