Ciągłe restartowanie komputera

Kupiłem sobie płyte NF7-s i procesor athlon xp 2600+ no i zaczeły sie problemy. a minowicie najpierw miałem problem z instalacją systemu xp. na mojej starej płycie nie było problemu z instakacją ale na obecnej po zabootowaniu wyskakiwał niebieski ekran i komputer sie restartował. Próbowałem zainstalować ok 5 różnych wesrji windowsa i za każdym razem problem sie powratrzał. Wiec poszedłem do kolegi z dyskiem(kolega ma identyczną płyte główną) zeby zainstalował mi windowsa. Udało sie po niemałych problemach jednak komputer dalej sie restartuje tyle ze nie na samym początku ładowania systemu a już po jego załadowaniu. czasmi od razu a czasami po jakimś czasie pracy.

Płyte dawałem do serwisu ale tam nic nie stwierdziali. wiec już nie wiem co to może być: ram jest nowy i sprawdzony u kolegi tak samo grafika cd-rw i reszta sprzetu.

może Wy bedziecie wiedzieli co to moze być. męcze sie z tym już 3 tygodnie i już nie mam sił:(

p.s. w razie czego odpowiem na dodatkowy pytania.

jaki masz zasilacz?? prawdopiodobnie za slabny… trzeba bo go wymienic na jakis markowy…

Złączono Posta : 10.01.2006 (Wto) 17:45

tak to jest jak sie wymienia podzespoły a zasilacz olewa z gory

Złączono Posta : 10.01.2006 (Wto) 17:49

pozycz od tego kumpla zasilacz jak ma jakis dobry i wtedy zobacz jak bedzie ok to trzeba wymienic zasilacz

Może to nie jest wina płyty głównej (a raczej na pewno)

A jakiś kod błędu się pojawił ?

Jak się pojawia blue screen to na bank jest jakaś informacja na temet błędu, napisz ją w topiku i coś pewno sie wyjaśni.

jemu chyba chodzi o niebieski ekran przy instalacji windowsa jak sie sterowniki instalują… wiec dalej podtrzymuje swoja teze o ZASILACZU

przemo86 mysle ze kolega ma racje -a po za tym bios jest ok? kabelki itd ?

A czy ten procek nie jest czasem AMD ATHLON XP-M BARTON 2600??

przemo86 Może i masz racje. Tylko jak wytłumaczysz to, że na innym kompie też nie można było zainstalować systemu? Bo były jakieś problemy?

A jak już zainstalował system to i tak ma restarty :? więc…?

ale nie napisal jakie problemy? moze nie umieli sobie z biosem poradzic? ja twierdze ze za slaby zasilacz…

Złączono Posta : 10.01.2006 (Wto) 18:37

i zainteresowany nie napisal czy u kumpla sie tez restartowal… bo napisal

wynika z tego ze mimo iz ma zainstalowany system na jego kompie to i tak sie restartuje

kolega

hmm chyba wszyscy przegapilismy watek ze co z tego ze kumpel zainstalowal bober1982 system skoro zrobil to na wlasnym sprzecie i co z tego ze ma taka sama plyte gl skoro reszte ma pewnie inna nie wspominajac juz o tym ze wszystko ma swoj nr seryjny i inne takie bzdetki ktore teraz pewnie wieszaja kompa bober1982

zasilacz mam nowiutki Trojne 550W. wiec to na pewno nie zasilacz.

procesor to AMD Athlon XP 2600+ (i zaden tam Barton)

kumpel zainstalował system bo u mnie kazda wersja jaką sprawdzałem sie wiesza.

Cała płyta główna była sprawdzana w serwisie i powiedzieli ze nie wykazuje zadnych błędów.

Złączono Posta : 10.01.2006 (Wto) 19:13

wiec co robić? podajcie jakieś konkrety?

może iść jeszcze raz do serwisu i powiedzieć im: “spróbujcie zainstalować windowsa”? (tylko ciekawe na ile mnie skroją z kasą?:frowning: ) a moze to coś z wersją windowsaXP (choc wątpie zeby aż tyle było zwalonych). wiec już sam nie wiem.

p.s. zapomniałem powiedzieć ze najcześciej sie restartuje(w sumie zawsze) przy instaacji karty muzycznej(bez względu czy tej na płycie czy mojej SBlive) lub przy jej urzywaniu

U mojego kumpla było coś podobnego. Siedział sobie w internecie i nagle reset kompa. Okazało się że miał konflikt płyty głównej z kartą graficzną. Przynajmniej mi tak mówił.

a jak to sprawdzić?

Najlepiej jak byś poszedł do jakiegoś serwisu z kompem. Może ci powiedzą, lub jakiegoś dobrego informatyka po studiach.

a może wklepać na próbę Linuxa.To przynajmniej się dowiemy czy to system czy jakaś inna sprawa. Może master boot rec… może dysk się wiesza?..aleś wymyślił…

Ja miałem podobne problemy,ale to była wina pamięci.Też kupiłem nową po tygodniu restartów kompa sprawdziłem pamięc Memtestem i jedną zaniosłem od razu do serwisu na wymiane :wink:

Też miałem taki problem, gdy kupiłem nową karte graficzną i była to wina zasilacza.

jak sie jezdzi na … zasilaczach to tak bywa banana.gif


As.

niebieski ekran +restart systemu , coś takiego może sie dziać jeśli WinXP jest przypisany do komputera , czyli kupiony razem

NF7 to dla ciebie lipne MOBO? To pokaż mi lepsze pod SocketA :?

Nie wiedziałeś, że w Abitach wybuchały kondensatory eh… :?