Ciągłe restarty komputera

Kup nowy zasilacz, ale nie IMPET czy inne tylko Chieftec już za ok. 150zł i pamięci, ale przed zakupem pamięci sprawdź czy sloty w których były kostki RAM-u nie są czarne co oznacza że są spalone.

Ok, więc tak się to miewa. Założyłem zasilacz z innego komputera, kośc RAM 1024 mb i uruchamia się, ale przy włączeniu wyskakuje komunikat: “Overlocking Failed! Please re-configure system! Press F1 to setup, F2 to load defaults and continue”. Nie pamiętam dokładnie, ale coś w podobie do tego pisze. Sprawdzę sloty, jak zasugerowałeś. Dzięki, pozdrawiam :-).

Wciśnij F1 i wejdź do Biosu. W nim załaduj ustawienia zoptymalizowane.

Ustawienia zoptymalizowane, czyli? :slight_smile: Przepraszam za tak oczywiste(dla Was) pytania, ale nie wiem co powinienem zrobic… Sloty sprawdziłem, są całe :-).

Jak już wejdziesz do biosu, musisz poszukać funkcji Load Optimized Defaults, potem wciskasz f10 i zapisujesz zmiany.

Właśnie ■■■■■■■ nie ma takiej opcji, przeszukałem całego biosa(chyba, że źle szukałem, ale to co widziałem, to wszystko sprawdziłem) :frowning: … Jest tylko “Load Setup Defaults”. Próbowałem i z tym, wychodząc z biosu zapisałem ustawienia i nic… Wersja mojego biosa to: 02.53. Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.

Spróbuj tak:

Złóż komputer do poprzedniej konfiguracji takiej jaką miałeś początkowo.

Włóż płytę od systemu Windows XP (bo zapewne takowy masz) uruchom z niej komputer (musisz mieć ustawioną opcję Boot Sequence tak aby na początku komputer szukał systemu na płycie).

Po włożeniu płyty i zrestartowaniu komputera pojawi Ci się napis:

“Naciśnij dowolny klawisz aby rozpocząć instalacje systemu Windows”, naciśnij oczywiście.

W pierwszym ekranie naciśnij ENTER, w drugim pojawi Ci się licencja naciśnij F8, w następnym pojawi Ci się lista systemów operacyjnych. Naciśnij literkę “R”.

System się naprawi w ok. 50 minut, (będziesz musiał podać kod Windows, przygotuj go sobie)

może pomorze (na restarty nie ale na to ażeby Windows się uruchamiał)

Jak nie to spróbuj na innym zasilaczu. Zasilacz padnięty na 80% wątpię by były ramy…

W biosie może masz opcje ‘‘PC Health coś tam’’ to załaduj albo zrób reset biosu

Niestety nie mam. Jak zrobic reset biosu? Dzięki, pozdrawiam.

Zobacz tutaj: viewtopic.php?f=7&t=267235

Siema. Przypadkiem zresetowałem kompletnie dysk C… Normalnie działa, pliki na dyskach D i E pozostały nienaruszone, jednak chciałbym odzyskac dawne dane, które straciłem, bo np. internet nie działa, a to jest dla mnie najważniejsze ;-). Co powinienem zrobic? Dzięki wielkie koledzy, pozdrawiam.

Ale komputer już odpala ?

Tak, odpala, działa w windowsie dowolną ilośc czasu, już się nie resetuje, ale straciłem praktycznie wszystko z dysku C i ustawienia internetowe. Mam, że tak powiem domową siec, router, karta sieciowa, antenka wpinana, to wszystko. Poza mną z te sieci korzysta jeszcze 3 osoby w domu. Da się jakoś odzyskac te ustawienia, czy trzeba na nowo wszystko wklepywac? Dzięki, pozdrawiam.

Ustawienia w routerze sie zapisuja a nie na dysku…

Ja też mam router i robiłem formata z 4 razy i 2 osoby które mają ze mną neta mają nadal i wszystko chodzi… nic od nowa nie wklepywałem

A usuwałeś zapisując wcześniej dane na partycji, czy po prostu wybrałeś format dysku C? Ja wybrałem drugą opcję i teraz żałuję właśnie… Nie wiem co powinienem zrobic, karta sieciowa na swoim miejscu, antena założona. Jest jakiś sposób na to, żeby komputer “przypomniał” sobie o sieci? Przy włączaniu pisze coś, że RAM/RW test failed. Czy to może byc przyczyną? Dzięki, pozdrawiam :-).