Ciągłe rozłączanie internetu po skonfigurowaniu routera


(CarpeDi3m) #1

Witam. Mój problem jest następujący. Posiadam Router z TP-LINKA TL-MR3420 v2. Po poprawnej konfiguracji (tak mi się przynajmniej wydaje). Internet jest przez jakąś chwile rozłącza się po chwili znowu jest a jak się ponownie rozłączy to zanika na jakieś pół godziny i jestem zmuszony podłączyć kabel bez pośrednio do modemu. Próbowałem wszystkiego restartować, ustawiać sieć na 20 sposobów, ustawiać w konfiguracji stale i zmienne IP. I nic dalej to samo.. Jakieś propozycje, rady co mógłbym zrobić? 


(XMan) #2

Sprawdzałeś reset routera do ustawień fabrycznych lub inne DNS-y:

 

Google


(bachus) #3

Ale na czym polega dokładnie rozłączanie? Wifi, czy dostęp do internetu? Próbowałeś jednocześnie uruchomić dwie sesje  liniei poleceń (cmd) i w jednym puścić ping na router (ping IP_routera) a w drugim ping np. na wspomniany google? (ping 8.8.8.8)


(CarpeDi3m) #4

Nie sprawdzałem żadnych ustawień fabrycznych. :stuck_out_tongue: Rozłączenie polega na braku dostępu do internetu, pojawia się komunikat w postaci pomarańczowego trójkąta i informuję, żeby zresetować modem w przyczynach… :stuck_out_tongue: A to czy próbowałem zrobić to co napisałeś, zrozumiałem mniej więcej tak “Alahaba lsasha sdjasdha hyszy sadaha? Susjsdjh, asdjas.” :D