Ciągłe rozłączanie Neostrady

(Sosna1) #1

Ciągłe rozłączanie Neostrady jest denerwujące. ja mam taki problem. Mam modem Sagem 800, pracuję na

Windows XP sp-3, karta Nvidii, dźwięk Audigy Sound Blaster. Niewiem co jest powodem tego,że mi się ciągle rozłącza Internet, kiedyś (a mam Neostradę od kilku lat)Neostrada szwankowała bardzo rzadko, teraz jest coraz gorzej(wyłącza się co parę minut jak ciągnę P2P). Gdy przeglądam strony w necie to jeszcze jakoś idzie, ale jak ściągam coś z torrenta to się zaczyna rwać łącze(nie zawsze). Mam łącze 2 MB. Please help.

(fiesta) #2

Przyczyn może być wiele począwszy od syfu na kompie, a skończywszy na niestabilnym zasilaniu na złączu USB. Na początek daj logi z Hijack this i Combofix. Jeżeli nie chcesz mieć problemów z NEO w przyszłości to radze jak najszybszą zmianą modemu na Rotuer ADSL.

(system) #3

"Rwać" czyli zrywa połączenie całkowicie? Pokazuje Ci się komunikat o niedostępności sieci? Posprawdzaj kabelki, jak masz możliwość (nie wiem bo nie mam neo) to podłącz przez kartę sieciową modem zamiast przez usb. W ostateczności dial na blue line :wink:

Natomiast jeśli pisząc "rwać" masz na myśli, że w czasie ściągania torrentów korzystanie z sieci jest utrudnione, wczytywanie stron zatrzymuje się na dłuższą chwile itd. to musisz dostosować ustawienia ściągania torrentów do szybkości swojego łącza. "Całkowita maksymalna liczba połączeń" "Maksymalna liczba połączeń na torrent" "Ilość slotów do wysyłania" itd. pozmniejszaj te wartości i dojdź samemu jakie będą dobre dla Ciebie. Do ściągania polecam program µTorrent.

(Paweł3779) #4

Być może szwankuje coś w centrali.

Możesz zgłosić problem do TP.

Sprawdź czy w komputerze nie ma wirusów oraz sprawdź kable.

(eyeti) #5

Wiele razy miałem takie problemy.

Od dawna tak się dzieje?

Być może w tej chwili są problemy na centrali.

Być może to samo minie, gdyż TP też może prowadzić jakieś prace konserwacyjne.

(Pawelbala2) #6

moich dwoch kumpli mialo tenb sam problem wymienili modem na innej firmyu i wszystkjo ok ... to zapewne wina modemu !