Ciągłe tworzenie połączenia "test" które blokuje port 80

(Alan Elektro) #1

Witam!

mam problem z systemem Windows XP, mam dwie karty sieciowe, zwykła na RJ45 i WiFi, tą od WiFi wyłączyłem bo obecnie jestem podłączony przewodowo. Niestety za każdym razem jak tylko włącze komputer tworzy się połączenie o nazwie "test" które to też nie umożliwia korzystanie z portu 80 czy też 21... wybadałem to tak że dopiero po usunięciu i rozłączeniu połączenia działa mi normalnie Internet, a tak to takie programy jak GG działają ale w przeglądarce Internetu nie ma.

Kiedy usuwam to połączenie zrobię restart komputera... znów je mam

co może być przyczyną?

p.s. to nie sterownik od karty sieciowej ani jednej ani drugiej.

(Pajlaj) #2

jak uruchomisz kompa to nie usuwaj połączenia test tylko puść PINGa na onet, wp itp. jak dostaniesz odp. to znaczy, że działa Internet i jedyne co możesz mieć namieszane to ustawienia domyślnych połączeń w przeglądarce WWW. Check it!

(Alan Elektro) #3

hmm... niestety ping nic nie dawał...

zrobiłem tak:

zainstalowałem obok drugiego Windowsa, pliki przekopiowałem do odpowiedni profili, i stworzyłem lustrzany system. No i działa a ja czuje sie jak u siebie w domu.

Był to efekt jakiegoś robaka. Użyłem DOSŁOWNIE wszystkich programów Antyspyware, Antywirusowych i AntyDialerów z vortalu dobreprogramy. Żaden nic nie wykrył.

... zabawa na cały dzień....

jak by ktoś wiedział w jaki sposób teoretycznie usunąć takie coś, to proszę pisać :slight_smile: