Ciągle wieszający się komputer

Witam zakupiłem sobie nowy komputer i nie mogę pozbyć się ciągłej zacinki. Myślałem, że może byc to wina Pamieci ram lub ogółem którejś z części więć miałem go na gwarancji to poprosiłem o nowe części ( kupywałem na części) i pozostał tylko dysk. Problem jest ciągle ten sam. Proszę podam parametry komputera:

AMD Athlon 64 X2 dual core 5000+ 2600

karta graficzna GeForce 8500GT

Dysk 150GB

temperatura płyty głównej 25 stopni

Temperatura procesora 30 stopni

Nie wiem dlaczego ale wydaje mi się, ze może byc to wina listwy. Komputer potrafi działać 3 godz a potrafi również 30 sek albo nawet wcale się nie włączyć. Formatowałem dysk już ze 3 razy i nic nie pomogło. Proszę o szybką odpowiedź i o zadawanie pytań w związku z tą sprawą. Pozdrawiam

To akurat nie jest rozwiązaniem.

Sprawdź bios czy aby na pewno masz poprawnie skonfigurowane ustawienia.

Zaczynając od wykrywania dysku przez peryferia, taktowania, oraz pamięć na przerywaniach skończywszy.

Skoro sprzęt jest nowy nie powinien się zawieszać.

Sprawdź stabilność napięć podczas obciążenia karty graficznej i procesora.

Podaj jaki zasilacz bo to najistotniejsze przy zawieszaniu i resetowaniu się komputera.

Zasilacz 400W

+5V 5.59V

+12V 12.89V

-5V 3.90V

-12V 2.78V

Zapomniałem wspomieć o tym, ze dziwne jest, że komputer ten mój co się zacina u mojego kolegi działa bez zarzutu nie mam pojęcia o co chodzi dlatego wspomniałem, że może być to wina listwy

Sprawdź napięcia miernikiem bo te co podałeś wskazują na kłopoty zasilacza z utrzymaniem stabilnego napięcia.

http://www.dzikie.net/index.php?art=napiecia

Twoje są poza normą ATX.

Moje napiecie przekracza od tych góra 0.20V więc watpie czy to moze byc problemem gdyż zasilacz jest nowy i wymieniany ale dokładnie sprawdze to w biosie i za chwile podam

Dodane 04.03.2009 (Śr) 15:06

Tak z BIOSu

VCore 1.344V

3.30V 3.37V

5.00V 5.160V

12V 12.091V

a teraz w Everest

3.30 3.34V

12 12.89V

5 5.62V

Z biosu:

Procesor maximum voltage 1.375V

CPU Temp 37 stopni

M/B temp 27 stopni

CPU fan Speed od 3090 do 3148